Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Epidemia koronawirusa. KE uruchamia specjalny fundusz

Komisja Europejska ogłosiła powołanie Funduszu Inwestycyjnego w związku z koronawirusem. Na walkę z epidemią przeznaczy 25 mld euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Ursula von der Leyer, szefowa Komisji Europejskiej. (Fot: JOHN THYS/AFP/East News)

Decyzję w tej sprawie na specjalnej konferencji prasowej ogłosiła Ursula von der Leyer, szefowa Komisji Europejskiej. Jak informuje korespondentka RMF FM w Brukseli, pieniądze z funduszu zostaną przeznaczone na wsparcie systemów opieki zdrowotnej, małych i średnich przedsiębiorców oraz pomoc na rynku pracy.

Pieniądze pochodzą z funduszy strukturalnych.

Szefowa ogłosiła, że każdego dnia będą odbywać się telekonferencje z ministrami zdrowia państw UE lub spraw wewnętrznych.

Komisja w pierwszej kolejności uruchomi 7,5 mld euro na walkę z koronawirusem. Chodzi o ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

KE chce także zadbać o dostęp do sprzętu medycznego (chodzi głównie o respiratory i maseczki) i w tym celu dokona analizy potrzeb i zaproponuje inicjatywy, mające na celu zapobieganie niedoborom.

Przywódcy krajów UE podkreślili także konieczność prowadzenia intensywniejszych badań nad znalezieniem szczepionki. Komisja Europejska zmobilizowała już 140 mln euro na ten cel z unijnych funduszy.

Możliwa będzie także pomoc publiczna dla firm, które ponoszą straty związane z epidemia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: komisja europejska, epidemia koronawirusa, kraje ue, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-03-2020

grzegorzUE nie sprawdziła się w przypadku kryzysu migracyjnego wpuszczając bez weryfikacji 3 mln emigrantów z Afryki, narażając poczucie bezpieczeństwa … Czytaj całość

11-03-2020

haloKiedy będą pieniądze dla ludzi którzy nie będą mieli co do garnka włożyć będąc na chorobowym

11-03-2020

oloNo i fajnie!!

Rozwiń komentarze (8)