Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Fala podwyżek w Polsce. "To skutek polityki energetycznej UE"

- Nie mam pomysłu na obniżkę cen gazu i prądu, bo to problem europejski – przyznał w programie "Newsroom WP" nowy minister rolnictwa i wicepremier Henryk Kowalczyk. – Polityka energetyczna UE doprowadziła do tego, że mamy do czynienia z takimi podwyżkami. Ten problem w takim samym stopniu dotyka rolników polskich jak i francuskich czy niemieckich, dlatego trzeba rozmawiać na szczeblu europejskim. W przypadku paliw można jeszcze dyskutować na temat potencjalnego zwrotu części akcyzy za paliwo rolnicze. W sprawie obniżek akcyzy na paliwo dla wszystkich Polaków będziemy rozmawiać w rządzie. Podwyżki cen żywności to dobra wiadomość dla rolników, ale trzeba zachować zdrowy balans, by nie uderzały one za bardzo w konsumentów. Pomysł Polskiego Holdingu Spożywczego jest wciąż aktualny, będę chciał go wdrażać. Ceny znam, bo mieszkam na wsi i wiem, że 4 zł za kilogram żywca to zdecydowania za mało, by rolnik mógł się utrzymać. Mamy do czynienia z rekordową inflacją,...

rozwiń
KOMENTARZE
(26)
gość
3 lata temu
Za chwilę wejście do toalety będzie luksusem ze względu na uwalnianie tam gazow cieplarnianych. Ci bogacze którzy to wymyślają robią to z premedytacją. Ludzie i ich poziom życia się tutaj nie liczą. Ciemnej masie wciskają kit o ocieplaniu klimatu wykorzystując nawet dzieci. Ubogimi i wylęknialymi biedakami łatwo się rządzi.
Jetrzy
3 lata temu
Tak - węgiel z polskich kopalni drożeje o 100 procent i to jest wina Brukseli? Orlen z wysokim zyskiem - który my wpłaciliśmy na stacjach benzynowych - to wina Brukseli? Minister kłamie? Nie - moim zdaniem łże.
robol
3 lata temu
Co mówi pan Kowalczyk to chyba go koń słucha
jasiek
3 lata temu
podwyżki w kraju to nie efekt polityki energetycznej UE ale nieudolności polskiego rządu ; efekt rozdawnictwa , podwyżek płac . Więcej pieniędzy to i większy popyt .. jak większy popyt i to ceny rosną .
Polak
3 lata temu
6% inflacji to normalność po wirusie który jeszcze panuje i który nęka świat. Polska i tak mało straciła, zakłady pracy działają, rząd Morawieckiego wprowadził pomoc dla firm które bardzo ucierpiały przez pandemie. Więc nie ma co biadolić tylko brać się do roboty. UE przez likwidację kopalń i zmniejszyła ilość surowca czyli węgla i ceny poszybowały w górę. Rosja już podnosi cenę za gaz i ropę co też musiało się odbić w cenach tego surowca a przy tym podniesienie cen artykułów w sklepach.UE prowadzi błędną politykę przez Timermansa który chce wszystko likwidować a nie pomyślał że ciepło i prąd są ludziom potrzebne do życia.TSUE chciała zamknąć nam kopalnie Turów bez jakiegokolwiek uzasadnienia.
...
Następna strona