Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
JSA
|

Ferie zimowe 2021 w dobie pandemii. Jak koronawirus wpłynie na zimową labę?

1
Podziel się

Ferie zimowe 2021 przebiegną pod dyktando pandemii. Ze słów premiera wynika, że dla wszystkich uczniów odbędą się one w jednym terminie. W jaki sposób koronawirus wpłynie na przebieg ferii?

Ferie zimowe 2021 w dobie pandemii. Jak koronawirus wpłynie na zimową labę?
Ferie zimowe 2021 w dobie pandemii. Jak koronawirus wpłynie na zimową labę? (Pexels, Gustavo Fring)
bEquJzud

Ferie zimowe 2021. Koronawirus ponownie da się we znaki uczniom

Pandemia koronawirusa sprawia, że przyszłoroczne ferie zimowe odbędą się na innych warunkach niż do tej pory. Już w sobotę premier poinformował o skumulowaniu ferii zimowych w jednym terminie dla wszystkich województw. Co to oznacza w praktyce?

Zobacz także: Ferie 2021. Dwugłos w rządzie? Müller rozwiewa wątpliwości
bEquJzuf

Ferie zimowe 2021 zostaną zamienione na przerwę od nauki, która zaplanowana jest na dni 4-17 stycznia. Na mocy decyzji rządu ferie zimowe zbiegną się terminem z przerwą świąteczną i w rzeczywistości przedłużą ją do blisko miesiąca.

Ferie zimowe 2021. Rząd zaleca ostrożność

Ferie zimowe 2021 będą zupełnie inne niż zwykle - pandemia koronawirusa zmusiła rząd do podjęcia radykalnych kroków w tej kwestii. Teraz samorządowcy apelują o pilne spotkanie i zmianę decyzji premiera Mateusza Morawieckiego. Ma to związek z troską o rodzimy biznes, na czele z ośrodkami wypoczynkowymi.

bEquJzul

Przypomnijmy, że rząd zdążył już zaapelować do Polaków, by w czasie zimowego wypoczynku nie przemieszczać się i najlepiej pozostać we własnych domach. W związku ze zmianą czasu trwania ferii zimowych i znacznym skróceniem turnusów z 6 do 2 tygodni w trudnej sytuacji znalazły się stacje i szkółki narciarskie, instruktorzy i wszystkie biznesy okołonarciarskie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEquJzuG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Julka
8 miesięcy temu
Koronawirus to wpłynął już na absolutnie wszystko. Ja się nie mogę doczekać, aż to się skończy. Mamy już zarezerwowany pobyt w Grand Lubicz w Ustce na marzec, więc mam nadzieję, że do tego czasu, sytuacja się ustabilizuje nieco.