Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|
aktualizacja

Firma budowlana upadła. MON się tłumaczy

24
Podziel się:

Pracownicy Mar-Budu protestują pod siedzibą Ministerstwa Obrony Narodowej. Chodzi o wypłatę zaległych wypłat za prace przy budowie Muzeum Wojska Polskiego. MON wydał komunikat MWP w tej sprawie.

Firma budowlana upadła. MON się tłumaczy
Pracownicy Mar-Budu protestują pod siedzibą MON-u (Agencja Wyborcza.pl, Kuba Atys)

Budowa Pawilonu Południowego i innych elementów infrastruktury nowej siedziby Muzeum Wojska Polskiego realizowana była przez konsorcjum, w skład którego wchodziły IDS-BUD oraz Mar-Bud. Spółka IDS-BUD popadła w problemy finansowe na innych inwestycjach, co ostatecznie zakończyło się jej upadłością. W wyniku bankructwa i przejęcia przez syndyka aktywów spółki firma Mar-Bud przestała otrzymywać należności za wykonane roboty budowlane.

Muzeum Wojska Polskiego przejęło obowiązek bezpośrednich płatności wynagrodzeń podwykonawców. Jak przekazało w komunikacie MWP, dotychczas zweryfikowano i zrealizowano płace prawie setki osób.

"Obecnie przed Sądem Polubownym trwa dobrowolne rozstrzyganie sporu, a protest przed siedzibą Ministerstwa Obrony Narodowej i podejmowane przez Mar-Bud działania to próba wywarcia presji na Muzeum w celu wypłacenia dodatkowego wynagrodzenia przed rozstrzygnięciami Sądu Polubownego przy Prokuratorii RP" - przekazano w komunikacie.

W ramach trwającego postępowania polubownego 21.07.br. na godz. 12.00 zaplanowano Wspólne spotkanie stron w Sądzie Polubownym Prokuratorii Generalnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(24)
Tata1978
5 miesięcy temu
Prywaciarza myślą że jak płaci instytucja publiczna to można ich oszukać A tu niespodzianka. Oczywiście walczą w imieniu pracowników Przez lata zatrudniali ludzi na czarno nie okazując im żadnego szacunku Traktowali pracowników jak niewolników a teraz zasłaniają się walką o ich wynagrodzenie Co za bezczelność Niech bankrutują pracownicy beż problemu znajdą sobie innego pracodawce
Mersek
5 miesięcy temu
HAŃBA !!! Oddajcie firmom pieniądze za wybudowanie MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO - odpowiedzialni za to szustwo to minister BŁASZCZAK a ze strony Muzeum to MATLAK i płk PILZAK
Daniel Karcze...
7 miesięcy temu
Ministrze Błaszczak oddaj pieniądze POLSKIEJ FIRMIE MAR-BUD To wstyd aby ludzie tracili miejsca pracy bo wy nie wypłacacie pieniędzy. Pod sztandarem biało-czerwonej flagi taki wstyd. Lech Kaczyński kiedy budował Muzeum Powstania Warszawskiego wypłacał pieniądze. Dlaczego tak się dzieje w RP? Rozmawialiśmy z prezesem Mar-Bud, która zamiast dostawać pieniądze finansowała ukończenie inwestycji. To Hańba dla Ministra Błaszczaka, ale także dla dyrektora Muzeum Wojska Polskiego. Wstyd
kopa jajek
7 miesięcy temu
Szykujcie się do odbudowy Ukrainy jest mnóstwo chętnych nie ważne są pieniądze liczy się przyjażń i dobre słowo w stylu :Tu chodzi o Polskę: .
z.am
7 miesięcy temu
Oj tam, oj tam , ku chwale Ojczyzny panowie, powinniście to wiedzieć.
...
Następna strona