Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Firma w chmurze jest opłacalna

8
Podziel się:

Zarządzanie firmą w chmurze powoli staje się standardem – zwłaszcza wśród większych firm – i niesie ze sobą szereg korzyści, obok których żadna firma w dobie ogromnej konkurencji wymuszającej maksymalną optymalizację kosztów prowadzenia działalności, nie może przejść obojętnie.

Firma w chmurze jest opłacalna
(materiał partnera)

Przeniesienie biznesu do cyfrowego świata to obecnie najlepszy sposób na obniżenie kosztów prowadzenia działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii informatycznych przeznaczonych do zarządzania przedsiębiorstwem opartych o chmurę, firma może ograniczyć inwestycje w sprzęt. Ponadto nie ma konieczności instalacji dodatkowych aplikacji oraz ich długotrwałego wdrażania. Wykorzystanie usług chmurowych to także wymierne oszczędności związane ze zużyciem energii elektrycznej, a ta, jak powszechnie wiadomo, będzie z roku na rok coraz bardziej drożeć.

Firma w chmurze – dlaczego się opłaca?

Wykorzystanie chmury do zarządzania przedsiębiorstwem to szereg korzyści:

  • Mobilność – firma zyskuje nieprzerwany dostęp do danych na dowolnym urządzeniu, o każdej porze dnia i w każdym miejscu.
  • Oszczędność – firma nie musi inwestować we własną infrastrukturę techniczną (serwery, licencje, wsparcie techniczne itp.).
  • Komfort - obowiązek związany z utrzymaniem środowiska IT (zarządzanie, dbanie o bezpieczeństwo danych) spoczywa na dostawcy. To sprawia, że firma nie musi zatrudniać dodatkowych specjalistów IT, których na rynku brakuje, a jeśli już są, to oczekują wysokich wynagrodzeń.
  • Optymalizacja kosztów związanych z utrzymaniem i konserwacją sprzętu, wynajmu pomieszczeń, opłatami za energię elektryczną, klimatyzację, monitoring i backup danych. Te koszty w głównej mierze ponosi dostawca usług chmurowych.
  • Aktualizacja oprogramowania – firma zawsze pracuje na najnowszej wersji oprogramowania.
  • Dogodna forma płatności – firma płaci stały abonament tylko w okresie wykorzystywania oprogramowania. To sprawia, że przedsiębiorcy mogą efektywnie zaplanować swój budżet w tym zakresie.
  • Elastyczność – możliwość dostosowywania zakresu usług do własnych potrzeb. To znaczy, że przedsiębiorcy mogą w każdym momencie zwiększyć lub zmniejszyć ilość licencji.
  • Bezpieczeństwo – wykorzystanie chmury zapewnia o wiele większe bezpieczeństwo danych niż własna serwerownia.

Firma w chmurze – wyższy poziom bezpieczeństwa danych

Przedsiębiorcy powszechnie wskazują, że strach przed utratą lub wyciekiem danych, jest główną przeszkodą przed przeniesieniem biznesu do środowiska chmury. W rzeczywistości, zarządzenie firmą z poziomu chmury zapewnia o wiele większe bezpieczeństwo danych niż dotychczas stosowane klasyczne rozwiązania. O wiele trudniej włamać się do chmury niż do lokalnego serwera firmy. Dobra chmura to lokalizacja zabezpieczona przed nieautoryzowanym dostępem, całodobowy monitoring infrastruktury, ochrona przed atakami typu DDoS, aktualizacje środowiska, kopie zapasowe oraz wsparcie techniczne najlepszych informatyków. I choć wykorzystanie chmury nie zwalnia całkowicie firmy z dbania o bezpieczeństwo danych, to przenosi część tych zadań na rzecz dostawcy usług chmurowych. Istotne jest ustalenie obszarów odpowiedzialności, tak, aby wyeliminować wszelkie luki.

Polski dostawca chmury dla firm

Sprawdzonych dostawców usług chmurowych w Polsce nie brakuje, jednym z nich jest choćby firma Comarch, która rozwija i dopracowuje systemy chmurowe od prawie 20 lat. Z Comarch ERP XT na co dzień korzysta 7000 firm w Polsce i ponad 100 w Niemczech i Francji. 5500 firm pracuje na oprogramowaniu Comarch ERP Optima w wersji chmurowej. To także popularne rozwiązanie wśród biur rachunkowych, ponad 1000 korzysta właśnie z oprogramowania Comarch ERP Optima w wersji chmurowej.

W 2019 roku w rankingu "Marka Godna Zaufania" Comarch został zwycięzcą w kategorii "Firma oferująca usługi w chmurze". Blisko 25 proc. przedsiębiorców zadeklarowało, że ufa Comarchowi najbardziej jako najpopularniejszemu dostawcy usług w modelu chmurowym.

Klienci doceniają nie tylko wymierne korzyści, jakie zyskują dzięki przeniesieniu kluczowych procesów związanych z zarządzaniem firmą do chmury Comarch, ale także, a może przede wszystkim, bezpieczeństwo danych, jakie zapewnia im ten dostawca. Dane umieszczone w chmurze są chronione przez mechanizmy Comarch Data Center – certyfikowanego (m.in. ISO/IEC 27001:2005) centrum danych zlokalizowanego w Polsce, Niemczech i we Francji.

Podsumowanie

Korzyści, jakie gwarantuje przeniesienie firmy do chmury sprawiają, że coraz więcej firm decyduje się na ten krok. To optymalne rozwiązanie zarówno dla międzynarodowych korporacji, jak i małych rodzinnych firm. Kto jeszcze nie był przekonany, wydaje się, że już nie powinien się wahać i jak najszybciej dołączyć do grupy firm, korzystających z chmury już od dawna.

chmura
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(8)
zawie
4 lata temu
Obrzydliwa reklama
hydraulik
4 lata temu
najbardziej opłacalna jest firma w szarej strefie, właśnie tam przenoszę mój biznes. zusy, vaty, split paymenty kasy online - po co mi to?
on83
4 lata temu
a jesli WYLACZA Internet to skad wezme swoje dane potrzebne mi natychmiast?? Ta dyskusja o ,,chmurach'' to juz slyszalem wiele lat temu ale dla mnie najlepsza ,,chmura'' to WLASNY DYSK TWARDY ew. wlasny serwer :)
Prawienormaln...
4 lata temu
" ... wykorzystanie chmury zapewnia o wiele większe bezpieczeństwo danych niż własna serwerownia." To dlaczego zachód odchodzi od lokowania danych w chmurze? BEZPIECZEŃSTWO! Chmura przestała być niedostępna, coraz więcej włamań ... i po danych. Uważajcie!
Informatyk
4 lata temu
Co za brednie wypisują w tym artykule. Jeśli chcesz profesjonalnie prowadzić duży biznes to tylko na własnych serwerach, na własnej chmurze (w ostateczności) stojącej na twoich serwerach bo tylko tak utrzymasz integralność i poufność danych. Osoby co zdecydują się na kupno za 19 usd przestrzeni serwerowej/wirtualnego serwera i chmury na tym serwerze stojącym gdzieś w usa to długo w biznesie nie zajdą. Polecam najpierw doczytać kilkaset stron żargonu prawnego usa w tej kwestii to się dowiecie że właśnie straciliście prawa do chmury i wszystkiego co sie w niej znajduje, np. spisu kontrahentów. Wystarczy że sprzedacie łopatę jakiemuś Ahmedowi i już większość służb usa będzie zgodnie z lokalnym prawodawstwem móc zaglądać w "waszą" chmurę.