Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fiskus pyta o pieniądze. Tym razem nie dla budżetu, ale dla swoich pracowników

12
Podziel się:

Pracownicy skarbówki domagają się podwyżek. Minister proponuje średnio po 772 zł brutto miesięcznie więcej, ale to jeszcze nie kończy sporu.

Związkowcy nie są zadowoleni z propozycji ministra Tadeusza Kościńskiego
Związkowcy nie są zadowoleni z propozycji ministra Tadeusza Kościńskiego (PAP/EPA, STEPHANIE LECOCQ)
bEUyyCXV

Związkowcy reprezentujący pracowników skarbówki od miesięcy prosili kolejnych ministrów finansów o konkretne propozycje dotyczące podwyżek. Wreszcie Tadeusz Kościński położył dokument na stole negocjacyjnym: zaproponował, aby skarbowcy otrzymali 3-procentową podwyżkę, która byłaby ujęta w ustawie budżetowej na 2020 r., a do tego podwyżki motywacyjne, które są już zapisane w uchwale Rady Ministrów z maja 2019 r. (motywacyjne, za uzyskanie 9-procentowego wzrostu wpływów budżetowych w przyszłym roku.) - informuje "Puls Biznesu".

Komitet Protestacyjny nie zgodził się na 3-procentowy wzrost płac, a to dlatego, że jej projekt już przewiduje 6-procentowe podwyżki dla całej sfery budżetowej, a więc i dla urzędników skarbowych. Twardo domagali się takiego właśnie wzrostu wynagrodzeń plus podwyżek motywacyjnych wynikających z uchwały Rady Ministrów.

bEUyyCXX

- To by świadczyło o dyskryminacji pracowników i funkcjonariuszy KAS — mówi Tomasz Ludwiński, przewodniczący Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ Solidarność.

Zobacz także: Obejrzyj: Kredyty dla firm. Oto co musisz wiedzieć

Przedstawiciele Ministerstwa Finansów (MF) poszli na ustępstwa — do 3 proc. podwyżki dorzucili 1,5 proc., więc łącznie byłoby 4,5 proc. na podstawie ustawy budżetowej. Tomasz Słaboszowski, wiceminister finansów, te propozycje MF określił jako ostateczne. Gdyby finalnie utrzymano taką skalę wzrostu wynagrodzeń, to przeciętnie miesięczna podwyżka na jeden etat wyniosłaby 772 zł brutto (dla 62,7 tys. etatów).

bEUyyCYd

To jeszcze nie koniec przeciągania liny. 9 stycznia 2020 r. odbędzie się kolejne spotkanie negocjacyjne kierownictwa MF z przedstawicielami komitetu protestacyjnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUyyCYy
KOMENTARZE
(12)
Racjonalista
2 lata temu
4,5% = 772 PLN brutto to jaka jest średnia pensja teraz? Ok 15.000 PLN?
Ola
2 lata temu
Tym jeszcze malo?
/Legion/ Chyt...
2 lata temu
lki-okupant watykański /// Całą kasę zagarnął grzyb toruński.
bEUyyCYz
logiczny
2 lata temu
Do Mirek -siatkę płac w budżetówce rozmontował BRUDZIŃSKI nagradzając psią grypę i pokrewne. Wirus ten rozwija się jak widać nadal powodując objawy drożyzny i inflacji.
logiczny
2 lata temu
Proponuję także premie motywacyjną dla policji za wzrost sprzedaży mandatów itp. itd., pamiętamy to. A cała stara kadra przewodnia w Brukseli i z kim tu robić egzekutywę?