Notowania

Podwyżki w skarbówce. Setki milionów dla urzędników celno-skarbowych

W tym roku 400 milionów złotych, a w ciągu trzech kolejnych lat jeszcze 900. Tyle dodatkowych pieniędzy ma trafić do urzędników celno-skarbowych. Dodatkowo mogą liczyć na wart miliard złotych nowy sprzęt i samochody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Pracownicy Teresy Czerwińskiej dostaną spore podwyżki. (Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER)

O podwyżkach w skarbówce pisze czwartkowy "Puls Biznesu". To efekt wcześniejszych zapowiedzi związkowców i pracowników aparatu skarbowego, że z powodu niezadowalających pensji mogą oni rozpocząć akcję protestacyjną, a nawet strajk.

To już jednak przesłość, ponieważ pracownicy podlegli pod Ministerstwo Finansów mogą już w tym roku liczyć na spore podwyżki. Do grudnia ma zostać rozdysponowane 400 mln zł, co przełoży się na średnio 650 zł brutto podwyżki na urzędnika celno-skarbowego (zarobki w aparacie skarbowym to teraz 5,2 tys. zł brutto).

W przyszłych latach też prawdopodobnie będą podwyżki. Mówi o tym program "Modernizacji Krajowej Administracji Skarobwej w latach 2020-2022". Ma on wkrótce trafić na posiedzenie rządu. Z dokumentu wynika, że w ciągu trzech latach do KAS trafi 1,9 mld zł.

Obejrzyj też: 400 mln zł na modernizację KAS. Teresa Czerwińska obiecuje podwyżki

900 mln zł pójdzie na kolejne podwyżki, a miliard - na nowy sprzęt, pojazdy, remonty i budynki. Ministerstwo uzasadnia, że podwyżki i modernizacja są potrzebne, żeby zwiększać efektywność skarbówki i skutecznie dbać o szczelność systemu poboru podatków.

- Popieramy uchwałę modernizacyjną i cieszymy się, że rząd chce ją realizować. Każdy złoty zainwestowany w służby podatkowe zwróci się wielokrotnie - powiedział gazecie Sławomir Cichy, przewodniczący związku zawodowego Celnicy.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-04-2019

felekTo jednak jest kasa i można dać swoim. Nauczyciele to jednak gorszy sort. Dać im większe pensum i do roboty. Komedia.

25-04-2019

Dla nauczycieliDla nauczycieli nie ma pieniędzy

25-04-2019

kordNo to chyba nie dziwne. PiS potrzebuje na gwałt pieniędzy, a policyjna skarbówka działa na właśnie tą rzecz.

Rozwiń komentarze (155)