Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Księża na etacie KAS. Krajowa Administracja Skarbowa zatrudnia ich dziewięciu

Do pracy w skarbówce wskazuje ich biskup, ale zatrudnia ich Krajowa Administracja Skarbowa. Kapelanów jest aż dziewięciu, ale w izbie trudno ich spotkać. Ich pensje zaczynają się od 4 tys. zł brutto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Krajowa Administracja Skarbowa w sutannie.

Na etacie w KAS jest kapelanów zatrudnionych aż 9, choć ich funkcja dziwi nawet wysokich urzędników Skarbówki. – Tak naprawdę kapelan jest nam zupełnie niepotrzebny – odpowiada "Gazecie Wyborczej" rozmówczyni z jednej z izb administracji skarbowej.

Jak wyjaśnia, właściwie w izbie kapelan się nie pojawia, nie wpisuje się na liście obecności przychodząc do pracy, bo fizycznie się nie pojawia.
- Od czasu do czasu wysyła jakieś maile. Ostatnio widziałam go na Wigilii. Mamy kapelana, a jakbyśmy go nie mieli – relacjonuje urzędniczka. - Może on ma bardzo ważne czynności operacyjne w terenie? Mamy duże województwo, dużo urzędów.

Unikanie opodatkowania to grzech? Ksiądz odpowiada

Ironizuje, że być może powinien pracować przy obsłudze klientów KAS i tam przepytywać ich z grzechów wobec fiskusa, jak na spowiedzi.

Do czego skarbówce właściwie etatowi duchowni? Do opieki duszpasterskiej – odpowiada Ministerstwo Finansów "Gazecie Wyborczej".

Jak pisze dziennik, odpowiedzialni są również za współorganizowanie uroczystości patriotyczno-religijnych z udziałem pracowników i funkcjonariuszy.

Kapelan w KAS to stanowisko eksperckie - pisze "Wyborcza". Ile więc zarabia urzędnik w sutannie? Jak wynika z rozporządzenia, jego wynagrodzenie wynosi określoną wielokrotność kwoty bazowej - czyli może być to od 3948 zł do 5783 zł brutto - wskazuje dziennik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kas, podatki, kler, kościół
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2019

gp56powalony ten kraj

18-03-2019

otOni są wszędzie

18-03-2019

Olo samozwaniecna pewno doradzają jak oskubać podatników z ich pieniędzy w imię wyższych celów w tym mają doświadczenie.

Rozwiń komentarze (1708)