Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Krajowa Administracja Skarbowa wymaga modernizacji. Resort finansów wyda na to 1,9 mld zł

5
Podziel się:

Podwyżki i inwestycje w ludzi oraz nowy sprzęt. Ministerstwo Finansów zamierza wydać na modernizację Krajowej Administracji Skarbowej 1,9 mld zł - wynika ze słów minister finansów Teresy Czerwińskiej.

Krajowa Administracja Skarbowa wymaga modernizacji. Resort finansów wyda na to 1,9 mld zł
(KAS)

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z działania Krajowej Administracji Skarbowej po ich przekształceniu, ale według nas potrzebuje ona modernizacji. Dlatego będziemy wnioskować o przyjęcie uchwały przez Radę Ministrów o modernizacji KAS - zapowiedziała Czerwińska podczas spotkania z dziennikarzami.

- Po pierwsze chodzi o modernizację w wymiarze miękkim, czyli niezbędne są inwestycje w ludzi, chodzi o podwyższenie wynagrodzeń, a drugi element - to zakup m.in. sprzętu czy doposażenie przejść granicznych - tłumaczyła.

Dodała, że uchwała ma dotyczyć modernizacji KAS w latach 2019-2022, ale główny ciężar nastąpi w 2020-2022 r., gdyż budżet na przyszły rok jest już zaplanowany.

- Szacujemy, że na wynagrodzenia przeznaczymy 660 mln zł. Liczymy, że łączne wydatki wyniosą 1,9 mld zł na modernizację na lata 2020-2022 r. Ale chcemy już w 2019 r. zacząć inwestować ze środków własnych, dokonując pewnych przesunięć wewnątrz naszego resortu - wyjaśniła Czerwińska.

Minister zapowiedziała też, że po przyjęciu w ubiegłym tygodniu przez parlament kilku istotnych zmian kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie w przyszłym roku prac nad projektem dotyczącym podatków dochodowych.

- Do końca przyszłego roku, mam nadzieję, zostanie opracowany pakiet dotyczący podatków dochodowych, gdzie chcemy, aby był prosty PIT, w którym mówimy o dochodach osób fizycznych uzyskiwanych z różnych źródeł. Kolejne zmiany dotyczą opodatkowania działalności gospodarczej i podatku od zysków kapitałowych - wymieniła minister.

Wiceminister Filip Świtała podkreślił, że w przyszłym roku odbędą się prace koncepcyjne nad tymi rozwiązaniami.

- To trzeba zrobić niezależnie od tego, jak będzie się układać kalendarz polityczny. Przyszły rok spędzimy na pracy koncepcyjnej i uchwalimy zapewne podczas prac parlamentarnych w 2020 r. - dodał Świtała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

podatki
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Jagger
3 lata temu
Startowałem niedawno do skarbówki, mity nr wynagrodzeń są strasznie przesadzone. Zgłosiło się na tzw casting 5 osób, po usłyszeniu wysokości zarobków wyszedłem. 3000 brutto..
Obserwatot
4 lata temu
Czyżby do PiS dotarło, że cały KAS zmienił preferencje i teraz przed II tura trzeba ratować co się da np. w mateczniku przemyskim? W KAS brakuje pieniędzy na papier do ksero, polikwidowaliście nawet radioodbiorniki z powodu braku środków na abonament, w budżetach izb dziury, ludzi traktujecie jak przedmioty (zarówno podatników jak i pracowników), tysiące spraw pracowniczych w sądach. Dopiero co MF napisał do pracowników i celników że nie będzie podwyżek. Tak szybko zmieniacie zdanie, czy to kolejny przykład propagandy?
warzywniak
4 lata temu
A kiedy zaczniecie odróżnić faktyczną mafię vatoską od zwykłego podatnika? Kiedy zaczniecie weryfikować i skreślać idiotyczne przepisy - tony przepisów pisanych pod dyktando lobbystów wszelkiej maści? Kiedy zacznie się ścigać ludzi głosujących w sejmie za łapówki od koncernów? Kiedy wreszcie będzie normalnie???
Marianna
4 lata temu
Sami gno^^^je nie wieciezo zrobiliscie,jeden haos i tyle i nic swietnie niedziala
Radzik
4 lata temu
A ile nam po tej modernizacji wróci do kasy?