Notowania

podatki
29.10.2018 11:38

Krajowa Administracja Skarbowa wymaga modernizacji. Resort finansów wyda na to 1,9 mld zł

Podwyżki i inwestycje w ludzi oraz nowy sprzęt. Ministerstwo Finansów zamierza wydać na modernizację Krajowej Administracji Skarbowej 1,9 mld zł - wynika ze słów minister finansów Teresy Czerwińskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KAS)

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z działania Krajowej Administracji Skarbowej po ich przekształceniu, ale według nas potrzebuje ona modernizacji. Dlatego będziemy wnioskować o przyjęcie uchwały przez Radę Ministrów o modernizacji KAS - zapowiedziała Czerwińska podczas spotkania z dziennikarzami.

- Po pierwsze chodzi o modernizację w wymiarze miękkim, czyli niezbędne są inwestycje w ludzi, chodzi o podwyższenie wynagrodzeń, a drugi element - to zakup m.in. sprzętu czy doposażenie przejść granicznych - tłumaczyła.

Dodała, że uchwała ma dotyczyć modernizacji KAS w latach 2019-2022, ale główny ciężar nastąpi w 2020-2022 r., gdyż budżet na przyszły rok jest już zaplanowany.

- Szacujemy, że na wynagrodzenia przeznaczymy 660 mln zł. Liczymy, że łączne wydatki wyniosą 1,9 mld zł na modernizację na lata 2020-2022 r. Ale chcemy już w 2019 r. zacząć inwestować ze środków własnych, dokonując pewnych przesunięć wewnątrz naszego resortu - wyjaśniła Czerwińska.

Minister zapowiedziała też, że po przyjęciu w ubiegłym tygodniu przez parlament kilku istotnych zmian kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie w przyszłym roku prac nad projektem dotyczącym podatków dochodowych.

- Do końca przyszłego roku, mam nadzieję, zostanie opracowany pakiet dotyczący podatków dochodowych, gdzie chcemy, aby był prosty PIT, w którym mówimy o dochodach osób fizycznych uzyskiwanych z różnych źródeł. Kolejne zmiany dotyczą opodatkowania działalności gospodarczej i podatku od zysków kapitałowych - wymieniła minister.

Wiceminister Filip Świtała podkreślił, że w przyszłym roku odbędą się prace koncepcyjne nad tymi rozwiązaniami.

- To trzeba zrobić niezależnie od tego, jak będzie się układać kalendarz polityczny. Przyszły rok spędzimy na pracy koncepcyjnej i uchwalimy zapewne podczas prac parlamentarnych w 2020 r. - dodał Świtała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, kas, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-10-2018

warzywniakA kiedy zaczniecie odróżnić faktyczną mafię vatoską od zwykłego podatnika? Kiedy zaczniecie weryfikować i skreślać idiotyczne przepisy - tony … Czytaj całość

29-10-2018

RadzikA ile nam po tej modernizacji wróci do kasy?

29-10-2018

MariannaSami gno^^^je nie wieciezo zrobiliscie,jeden haos i tyle i nic swietnie niedziala

Rozwiń komentarze (5)