Notowania

Fort Trump odjeżdża. Amerykanie wycofują się z pomysłu

Ministerstwo Obrony już tydzień temu dostało odpowiedź od Amerykanów, która nie pozostawia wątpliwości - Fortu Trump nie będzie. W grę wchodzi tylko niewielki wzrost obecności wojsk USA - wynika z informacji "Wyborczej".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Polska od dawna zabiega o stałe bazy USA. Wiele wskazuje jednak, że Fortu Trump u nas nie będzie

Rząd nie zdołał przekonać Amerykanów do budowy stałej bazy w Polsce. Resort obrony miał dostać informację, że amerykańskie propozycje dla Polski rozmijają się z oczekiwaniami Warszawy. A to po prostu oznacza, że w najbliższej przyszłości Fortu Trump nie będzie - wynika z informacji "Gazety Wyborczej".

Polakom zależało na stałej bazie amerykańskiej. Póki co rotacyjnie stacjonuje u nas brygada pancerna z USA. Jednak prędko się to nie zmieni - uważają informatorzy "GW" z kręgów dyplomatycznych.

USA mogą za to zaproponować wspólne szkolenia oraz niewielkie zwiększenie obecności wojsk. Być może Polska uzyska też rozbudowę magazynów sprzętu. Nie będzie natomiast nowej polsko-amerykańskiej umowy o współpracy wojskowej - czytamy w "GW".

Fort Trump w Polsce? "Nie wiem, czy jest konieczne, by dodawać kolejną bazę". Obejrzyj wideo:

Według informacji gazety, strona amerykańska jest zirytowana nawet samym używaniem nazwy "Fort Trump". Amerykańscy dyplomaci mieli prosić stronę polską, by nazwy już nie używać. - Komplikuje nam stosunki z innymi krajami Europy oraz z Rosją - mieli argumentować.

Powodem rezygnacji z projektu Fort Trump ma być m.in. cięcie wydatków USA na obronę flanki wschodniej NATO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-03-2019

klozettja info od wyborczej, czyli od żydów, michników i lgbtowców,żydzi to najwieksi polscy patrioci jeśli chodzi o geld, najbardziej go potrzebują

14-03-2019

MarekBardzo dobrze!!! Europa powinna tworzyć własną armię i tyle w temacie

14-03-2019

oloPomyslcie tylko o ile wzrosła by jeszcze liczba wypadków powodowanych przez żołnierzy usa - mozna by osobny portal internetowy zrobić

Rozwiń komentarze (1333)