Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Forum Ekonomiczne opuszcza Krynicę-Zdrój. Po 28 latach

6
Podziel się:

Forum Ekonomiczne rozstaje się po 28 latach z Krynicą-Zdrój. Po wygaśnięciu umowy organizatorzy wydarzenia zorganizowali przetarg, który ma na celu wyłonić nową lokalizację kongresu.

Forum Ekonomiczne opuszcza Krynicę-Zdrój. Po 28 latach
Forum Ekonomiczne opuszcza Krynicę po 28 latach (zdj. ilustracyjne). (PAP, Maciej Kulczyński)

Forum Ekonomiczne od 1992 roku nierozerwalnie było związane z Krynicą. Aż do 2020 roku i wybuchu pandemii koronawirusa. Związane z nim obostrzenia uniemożliwiły organizację eventu w powiecie nowosądeckim, dlatego został przeniesiony do Karpacza.

To, co miało być chwilową zmianą, okazuje się trwałym rozstaniem. Forum bowiem opuszcza definitywnie Krynicę po wygaśnięciu umowy podpisanej przez organizatorów Forum z Województwem małopolskim i miastem.

W komunikacie dostępnym na stronie Forum Ekonomicznego możemy przeczytać, że "Instytut Studiów Wschodnich wystąpił z zapytaniem ofertowym" do czterech województw: wielkopolskiego (Poznań i Międzynarodowe Targi Poznańskie), dolnośląskiego (Karpacz), małopolskiego (Krynica-Zdrój) i zachodniopomorskiego (Pobierowo).

Zobacz także: mBank webinar, odcinek 4: Uwaga korekta! Co robić, gdy spada?

Oferty wpłynęły od wszystkich czterech województw. "Komisja Przetargowa, po przeanalizowaniu ofert zdecydowała, że do dnia 25 stycznia wyłączność na dalsze negocjacje otrzymuje w pierwszej kolejności konsorcjum podmiotów, na którego czele stoi województwo dolnośląskie" - czytamy w komunikacie.

Jeżeli negocjacje z województwem dolnośląskim zakończą się fiaskiem, to następna w kolejności będzie Wielkopolska, Poznań i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

"Niestety komisja przetargowa uznała, że z powodu niespełnienia przedstawionych przez organizatora Forum Ekonomicznego oczekiwań związanych z zapewnieniem przez partnerów odpowiedniej infrastruktury konferencyjnej oferty województwa małopolskiego z Krynicą i województwa zachodniopomorskiego z Pobierowem zostały odrzucone" - czytamy. To oznacza definitywne rozstanie Forum Ekonomicznego z Krynicą-Zdrój.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
sddsds
rok temu
W Mińsku na Białorusi będzie najlepiej.
Warszawiak
rok temu
Polska niedopracowała się zbyt wielu rozpoznawalnych marek. Jednym z wyjątków w tej dziedzinie było Forum Ekonomiczne w Krynicy. Szkoda, że w tym właśnie momencie ta marka ulega na naszych oczach zniszczeniu...
Głos
rok temu
A co z Radomiem ?
Fiischu
rok temu
Z dobrze poinformowany choć źródeł Krynicy wcale na forum nie zależało co roku do imprezy doplacala ok 500 tys. zł a poza tym coraz częściej kuracjuszy skarżyli się ze deptak zamiast być miejscem wypoczynku stał się placem budowy gdyż organizator nie chciał korzystać z sal konferencyjnych które oferowało miasto i lokalni hotelarze tylko z uporem maniaka upieral się przy budowie namiotów która to była uciążliwa dla gości Krynicy jak i mieszkańców
Elizka
rok temu
Tak myslałam.tyle lat było okej a teraz krynica be.ktos sie dobrze postarał i nawet domyslam sie kto.