Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Francuzi pogodzeni z paszportami covidowymi. Coraz mniej liczne protesty

23
Podziel się:

Kolejny weekend protestów we francuskich miastach. Mieszkańcy protestowali przeciwko obowiązkom certyfikatów covidowych. Media zawracają uwagę na to, że z każdym kolejnym weekendem maleje zainteresowanie protestami. W sierpniu protesty gromadziły ponad 230 tys. Francuzów. W ten weekend na ulice wyszło około 40 tys.

Francuzi pogodzeni z paszportami covidowymi. Coraz mniej liczne protesty
Francuzi protestują przeciwkow certyfikatom covidowym (Adobe Stock, ©rdnzl - stock.adobe.com)

Francuzi, kolejny raz wyszli na ulice, żeby zaprotestować przeciwko paszportom covidowym. W manifestacjach wzięło udział ponad 40 tys. osób. To znacznie mniej, niż jeszcze w wakacje, kiedy protesty dotyczące obostrzeń sanitarnych potrafiły zgromadzić aż 237 tys. protestujących. Zdaniem francuskich dziennikarzy opór wobec certyfikatów covidowych słabnie.

Francuzi mniej licznie protestują przeciwko paszportom covidowym

Organizatorzy, choć otrzymali paliwo do protestów w postaci zatwierdzenia przez francuski rząd projektu ustawy ws. przedłużenia okresu obowiązywania paszportów covidowych do 31 lipca 2022 r.

W manifestacjach w Paryżu wzięło udział 5 tys. demonstrantów, którzy maszerowali w pięciu oddzielnych grupach. W Lyonie na ulice wyszło 400 osób, które zebrały się przed prefekturą 6. dzielnicy. Łącznie w całym kraju policja zatrzymała i przesłuchała 5 osób, z czego trzy w Paryżu.

Zobacz także: „Będziesz pan wisiał”. Kara dla Brauna za kontrowersyjne słowaFrancuzi pogodzeni z paszportami covidowymi. Coraz mniej liczne protesty

Francja rygorystycznie podchodzi do certyfikatów covidowych

Przepustki sanitarne obowiązują we Francji od 21 lipca. Od tamtej pory należy je okazać przy wejściu do lokalu (lub miejsca), gdzie zgromadziło się ponad 50 osób. Z czasem rozszerzono ten obowiązek na szpitale (oprócz izb przyjęć) oraz na pociągi dalekobieżne, bary i restauracje niezależnie od liczby obecnych osób.

Zgodnie z prawem z końcem sierpnia 1,8 mln pracowników mających kontakt z klientami zostało objętych obowiązkiem posiadania przepustki covidowej lub innego świadectwa wykluczającego obecność koronawirusa Od końca września dotyczy to też młodzieży w wieku 12-17 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(23)
Witnamczyk
3 lata temu
Jak sądzę artykuł sponsorowany przez producenta wspaniałego eliksiru, powoli oswajać z.myślą co nas czeka
Aresss
3 lata temu
tak samo było w latach 30-tych XX w.... ludzie godzili się z coraz większy, zamordyzmem... aż skończyło się wybuchem II WŚ... Teraz będzie podobnie. Tylko gorzej.
sdfsdf
3 lata temu
Francuzi OD KILKUDZIESIĘCIU LAT SZYBKO SIĘ PODDAJĄ ... no cóż w końcu ich rząd ZNÓW skumał się z Niemcami. Ile to podczas wojny było fracuskiej partyzantki ?!? 2 000 dzielnych i odważnych a .... reszta ?
Antyfaszysta
3 lata temu
Faszyzm się odradza a Wy przyklaskujecie temu z naiwną wiarą, że Was to nie dotyczy bo przyjęliście cud-szczepionkę...Żydzi też na początku mówili, że to tylko opaski na rękę, że przecież da się z tym żyć i nie będzie tak źle...
Z Gen. GUBERN...
3 lata temu
Pora na iniekcję Gruszką. Tylko to może wybawić komunistów skorumpowanych przez kartele w ZWIĄZKU SOCJALISTYCZNYCH REPUBLIK UNIJNYCH W SKRYCIE ZSRU Z TYM.
...
Następna strona