Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Funkcjonariusze przejęli ponad 1,3 tony tytoniu do fajek wodnych o wartości prawie 1 mln zł

0
Podziel się:

Ponad 1,3 tony aromatyzowanego tytoniu do fajek wodnych bez polskich znaków akcyzy o rynkowej wartości prawie 1 mln zł ujawnili mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi Krajowej Administracji Skarbowej – informuje PAP.

Jeden z zabezpieczonych przed funkcjonariuszy towarów
Jeden z zabezpieczonych przed funkcjonariuszy towarów (KAS, -)

Właścicielem tytoniu okazał się obywatel Tunezji, który przechowywał go w jednej z podwarszawskich miejscowości.
Po tym, jak funkcjonariusze znaleźli 54 kg tytoniu w samochodzie mężczyzny, skontrolowali należący do niego magazyn. Znaleźli tam jeszcze ponad 1300 kg mokrego tytoniu niewiadomego pochodzenia.

Łącznie z tytułu niezapłaconych podatków Skarb Państwa mógł stracić na tym prawie 1,4 mln zł.

Mężczyzna został przesłuchany. Poza przepadkiem towaru, za tego typu przestępstwo grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3. Możliwe jest również zastosowanie obu tych sankcji łącznie.

Zobacz także: Obejrzyj: Podniesienie akcyzy pogrążyłoby rynek piwa. "Postulat branży spirytusowej jest kuriozalny"

- Eliminowanie szarej strefy to jeden z priorytetów Krajowej Administracji Skarbowej. W tym obszarze zależy nam w szczególności na wsparciu uczciwych przedsiębiorców, którzy funkcjonują na wolnym rynku. Jednocześnie nie ma i nie będzie tolerancji dla działania na szkodę Budżetu Państwa, dlatego nasze kontrole będą systematycznie kontynuowane - podkreślił cytowany w komunikacie dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Robert Antoszkiewicz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(0)