Notowania

Fuzja Lotosu i Orlenu nadal aktualna

Mimo epidemii koronawirusa Orlen "konsekwentnie realizuje procesy przejęcia Grupy Lotos i Energa".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Orlen nie wycofuje się z planów przejęcia Grupy Lotos (Fot: PKN Orlen)

Kryzys wywołany epidemią koronawirusa nie przeszkadza Orlenowi w realizacji planów przejęcia Grupy Lotos. Prezes spółki spotkał się z ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem, by omówić zarówno plany spółki, jak i kwestie bezpieczeństwa.

- Poprzez pakiet pomocowy zapewniamy natychmiastowe wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw i jest to obecnie priorytet rządu. Nie zapominamy jednak o dużych firmach, w tym spółkach Skarbu Państwa. Bez ekosystemu gospodarczego, który wokół nich funkcjonuje, sektor MSP nie będzie mógł wrócić na ścieżkę rozwoju. To właśnie silne, zdywersyfikowane polskie firmy będą mogły zapewnić impuls do pobudzenia gospodarki w momencie zakończenia epidemii – powiedział Jacek Sasin, Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych.

- Zbudowaliśmy solidne fundamenty finansowe i operacyjne, które umożliwiają nam bezpieczne funkcjonowanie nawet w bardziej wymagających warunkach. Dlatego wszystkich, którzy w tym trudnym czasie muszą przemieszczać się i korzystają z własnych samochodów, mogę zapewnić, że na stacjach Orlen paliwa nie zabraknie. Jednocześnie realizujemy działania, które będą konkretnym wzmocnieniem dla firmy i krajowej gospodarki. Nasze plany dotyczące fuzji z Grupą Lotos i Energa są aktualne. Obecna sytuacja na rynku paliwowo-energetycznym to tylko kolejny dowód na to, że firmy muszą dywersyfikować działalność, by zwiększać odporność na wahania makroekonomiczne, a także sytuację geopolityczną – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Oglądaj też: Rząd dorzuci 40 proc. pensji. Jeśli firma będzie miała kłopoty przez 2 miesiące

Orlen czeka na decyzję Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia grupy Lotos. Jak informują przedstawiciele koncernu, powinna ona zapaść w pierwszej połowie tego roku.

Jak informuje Orlen, mimo kryzysu przerób ropy w zakładzie produkcyjnym w Płocku odbywa się według planu, choć i tam wprowadzono restrykcyjne procedury bezpieczeństwa, a każdy, kto wchodzi na teren rafinerii, ma mierzoną temperaturę.

Procedury związane z minimalizowaniem ryzyka zakażenia koronawirusem wprowadzono również na stacjach benzynowych, które są regularnie dezynfekowane.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, orlen, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2020

Fuzja Lotosu i Orlenu to o 20%wyższe ceny na stacjach paliw. Czy na pewno chcecie więcej płacić za to, aby niektórzy 'wybrańcy' przykleili sobie biało-czerwoną naklejkę na … Czytaj całość

25-03-2020

GallTe plany w tej sytuacji są absurdalne - w kryzysie najważniejsza jest gotówka a nie nabycia - nie wiedzą na czym stoją u siebie w Orlenie a chcą na … Czytaj całość

26-03-2020

chrisOrlen przejmie jeszcze dwie firmy i znów będzie CPN, tylko teraz będzie prywatny.

Rozwiń komentarze (7)