Notowania

Gdańsk oferuje mieszkania wracającym z zagranicy

Rodziny, które przez co najmniej trzy lata mieszkały za granicą, ale pragną wrócić do Polski, mogą ubiegać się o mieszkanie na Dolnym Mieście w Gdańsku. Program został przyjęty przez Radę Miasta Gdańska w lutym 2019 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)

Daje korzyści obu stronom. Rodziny czują się bezpiecznie podejmując decyzję o powrocie, a miasto korzysta dzięki zwiększeniu liczby osób mieszkających, pracujących w Gdańsku oraz opłacających podatki w mieście. Plusem jest także pozyskanie chętnych do wpłaty partycypacji i opłacania czynszu w budynkach TBS.

Nabór wniosków rozpoczął się 3 czerwca i potrwa do 2 lipca. Gdzie mogą zamieszkać wnioskodawcy? Miasto wyznaczyło w tym roku trzy mieszkania w powstającym budynku przy ul. Kieturakisa 6 na Dolnym Mieście, realizowanym przez TBS Motława. Składają się one z 3 pokoi i mają powierzchnie: 45,92 m2, 56,81 m2, 66,77 m2.

Ceny nieruchomości idą w górę i zanim weźmiemy kredyt, trzeba poważnie przemyśleć, czy na pewno nas stać
Kredyty hipoteczne. Sytuacja może wymknąć się spod kontroli, ostrzega KNF

- Rodziny powracające z zagranicy mają szansę na przydział lokalu mieszkalnego z nowego budownictwa TBS bez konieczności udokumentowania wcześniejszego swojego tzw. centrum życiowego Gdańsku – mówi Piotr Kryszewski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Gdańsku. – Mieszkania będą przygotowane ,,pod klucz’’, w budynku z podziemnym miejscem garażowym oraz windą. Dzięki współpracy Urzędu Miejskiego z Gdańskim Urzędem Pracy przyszły najemca uzyska także pomoc w podjęciu pracy dzięki wsparciu asystenta.

Obejrzyj: Wielka płyta nie taka zła. "Było wiele mitów"

Warunki dla ubiegających się o mieszkania

Wybór najemców nastąpi na podstawie złożonych wniosków przez zainteresowane osoby, spełniających wymagania dochodowe na TBS z uwzględnieniem kryteriów pierwszeństwa. Beneficjentami mają być przede wszystkim rodziny z dziećmi, które powrócą do Polski i zamieszkają w gdańskich tbsach, wpłacając partycypację i kaucję w wysokości rocznego czynszu. Założeniem Programu jest również zamiar podjęcia przez wnioskodawców pracy w Gdańsku.

Ceny mieszkań stale rosną.
Ceny mieszkań nadal rosną. "Deweloperzy nie mają zamiaru ich obniżać"

Więcej informacji można przeczytać na stronie Wydziału Gospodarki Komunalnej w Gdańsku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-06-2019

rudaBRAWO pani OLU !

15-06-2019

EmigrantTRZY MIESZKANIA W TYM ROKU. Ale się szarpneli. Alez podatkow sie te trzy rodziny naplaca. Alez Gdańsk sie wzbogaci. Alez program ze japie...

16-06-2019

Nie maChyba tylko rodziny zyjace za granica na zasilkach moze przyciagnac taka oferta..po niecalych 2 latach w uk mialam dom(na kredyt) po kolejnych 2 … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (29)