Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GDDKiA chwali się nowymi obwodnicami. W trzy lata powstało prawie 170 km

Polskie miasta obwodnicami stoją. A przynajmniej mają stać w przyszłości, o co dba Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zgodnie z przedstawionymi przez nią danymi do ruchu oddano już niemal 170 km obwodnic. Do zbudowania jest jeszcze drugie tyle.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Prawie 170 km obwodnic oddano kierowcom w latach 2016-2019. (Fot: GDDKiA)

Od 2016 roku w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych 2014-2023 do użytku oddano 15 obwodnic. Z programu skorzystały takie miasta jak: Olsztyn, Szczecinek, Inowrocław, Jarocin, Ostrów Wielkopolski, Kępno, Nysa, Kościerzyna, Bełchatów, Wieluń, Myślina, Bolków, Kłodzko, Brodnica, czy Góra Kalwaria. Łączna długość wszystkich dróg to 147,6 km.

Ponadto trzy obwodnice powstały poza programem. Mowa tutaj o odcinkach dróg okalających Skawiny (klasa drogi GP) o długości 2,2 km, I etap obwodnicy Kępna o długości 3,6 km w ciągu drogi ekspresowej S11 oraz obwodnicę Marek, czyli 15,3 km drogi ekspresowej S8. Łączna długość - 21,1 km.

(Materiały prasowe)
(Fot: GDDKiA)

"Budowane obwodnice miast przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa ruchu, zwiększenia komfortu jazdy zarówno dla kierowców podróżujących tranzytem, jak i zmotoryzowanych z samego miasta. Budowane odcinki omijające centra miast minimalizują niedogodności związane z korkami i hałasem w centrum miejscowości" - tłumaczy GDDKiA w komunikacie. Podaje też, że brak obwodnic powoduje, że ruch tranzytowy toczy się miejskimi ulicami, co wywołuje ich zakorkowanie.

Obejrzyj: Pomysł na biznes: Lark Leisure Homes- nowoczesne domy mobilne

Dlatego też Dyrekcja nie spoczywa na laurach i wciąż realizuje kolejne 16 projektów o łącznej długości 168,5 km, a także dla obwodnic Wałcza (17,8 km) oraz Ostrowca Świętokrzyskiego (ok. 3 km), dla których są prowadzone postępowania przetargowe.

W ostatnich 3 latach GDDKiA oddała do użytku 115 km obwodnic polskich miast
GDDKiA chwali się obwodnicami. 115 km w trzy lata

Dla 16 obwodnic o łącznej długości 117,3 km są zapewnione środki na budowę. Z kolei dla 12 obwodnic o łącznej długości 229,3 km takiego zabezpieczenia finansowego jeszcze nie ma.

Tak prezentuje się realizacja Programu Budowy Dróg Krajowych 2014-2023:

(Materiały prasowe)
(Fot: GDDKiA)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-01-2020

PitreI co najważniejsze ????? kasa zostaje w kraju a nie jak za PO i PSL Polskie firmy z torbami a Tusk odbierał medale

02-01-2020

lakito wszystko zaczęło się za rządów PO, a teraz chwalą się nieudacznicy,ile to wybudowali!!!

02-01-2020

BYWALECPiS wyciaga Polske z drogowej zapasci. Teraz czas na nauke jazdy i tzw defensive driving.

Rozwiń komentarze (42)