Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|

GDDKiA przedstawiła plan inwestycji na 2022 r. Ogłosi blisko 200 przetargów

9
Podziel się:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że w 2022 r. ogłosi przetargi na 189 zadań. Wśród nich jest przebudowa, rozbudowa łącznie ok. 440 km tras. Do tego dojdzie 113 na utrzymanie dróg (w tym zimowe) oraz mniejsze remonty. GDDKiA podaje też, że w tym roku zakończą się prace za łączną kwotę blisko 400 mln zł.

GDDKiA przedstawiła plan inwestycji na 2022 r. Ogłosi blisko 200 przetargów
GDDKiA zapowiedziała blisko 200 przetargów drogowych w 2022 r. (Materiały prasowe)

GDDKiA przygotowuje szereg nowych inwestycji. Największe dotyczyć będą dróg szybkiego ruchu. Nie zabraknie jednak — jak zapewniają drogowcy — mniejszych zamówień, które znajdą się w możliwościach mniejszych firm.

"W 2022 r. planowane jest ogłoszenie przetargów na realizację 76 zadań w zakresie przebudowy bądź rozbudowy dróg krajowych o łącznej długości ok. 440 km" — podała w czwartek GDDKiA.

Zobacz także: Paliwa będą drożeć. "To prawdopodobny scenariusz"

Mowa m.in. o rozbudowie dróg krajowych nr 79 (ok. 6,7 km na odcinku Ciepielów-Lipsko), 45 (ok. 6,6 km na odcinku Krapkowice-Rogów Opolski), 65 (ok. 5,8 km na odcinku Olecko-Gąski), 63 (ok. 4,3 km na odcinku Czyżew-Czyżew Sutki) oraz przebudowie DK94 (ok. 12,1 km na odcinku Pyskowice-Zabrze).

"W 2022 r. planujemy ogłosić 113 postępowań przetargowych na utrzymanie dróg krajowych, z czego 30 będzie dotyczyło całorocznego utrzymania, a 83 postępowania będą dotyczyły poszczególnych asortymentów robót wykonywanych podczas prac utrzymaniowych" - dodaje GDDKiA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Misiewicz
5 miesięcy temu
Turów i TSUE i po ptokach glinianką we furmance do Flinstonów
Marta
5 miesięcy temu
A Sądeczanka kiedy będzie?
Stary
5 miesięcy temu
Stan powiatowych dróg przypomina czasy PRLu. Tak jakoś swojsko się zrobiło, władza oszukuje, droogi dziurawe, drożyzna w sklepach, dziennik telewizyjny kłamie na potęgę, ORMOWcy donoszą. Czekać jak pokażą się braki w sklepach.
sdfsf
5 miesięcy temu
Z każdym rokiem rządów PIS mamy coraz więcej dziur w drogach. PIS uważa, że nie ma sensu wydawać pieniędzy na drogi bo przyjdzie inny rząd i będzie z nich korzystać. Lepiej wziąć kredyt i wydać na socjal a inny rząd będzie to spłacać
olek
5 miesięcy temu
Bardzo ważna że względów bezpieczeństwa Polski i stacjonowaniu wojsk amerykańskich jest budowa całej drogi S-19 i odcinka autostrady s 2 do Siedlec oraz budowa mostów nad rzekami na wschodzie kraju od Bieszczad do Podlasia.