Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

GDDKiA uruchamia nowy przetarg. Budowa wiaduktu na węźle Szczecin Kijewo

1
Podziel się:

140 dni daje GDDKiA na dokończenie budowy nowego wiaduktu na węźle Szczecin Kijewo. Właśnie ogłosiła przetarg, a otwarcie ofert planowane jest w styczniu przyszłego roku.

140 dni będzie miał nowy wykonawca na dokończenie wiaduktu na węźle Szczecin Kijewo.
140 dni będzie miał nowy wykonawca na dokończenie wiaduktu na węźle Szczecin Kijewo. (GDDKiA, GDDKiA)

Prace na węźle Szczecin Kijewo zostały porzucone przez firmę Energopol Szczecin po wykonaniu niespełna 20 proc. robót - wskazuje GDDKiA.

Dwa zupełnie nowe wiadukty mają zastąpić stare. Szczecińskie przedsiębiorstwo wyburzyło dotychczasowy wiadukt na jezdni w stronę Szczecina i rozpoczął budowę nowego wiaduktu, wykonując częściowo przyczółki i podporę środkową.

Teraz nowy wykonawca ma dokończyć konstrukcję wiaduktu wraz z płytą przejściową i większością dalszych robót. Jednak nowe połączenie przebudowa jezdni DK10 i A6 oraz dalsza część węzła objęta będzie odrębnymi przetargami - wyjaśnia GDDKiA. Czas prac to 140 dni.

Jak podkreśla Generalna Dyrekcja, jest to pierwszy przetarg na dokończenie robót w ramach rozbudowy tego węzła. Otwarcie ofert planowane jest w styczniu przyszłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Stracono wiel...
5 lata temu
Przypominam ludziom używającym mózgów że GDAKA celowo opóźniała rozwiązanie umów przed wyborami m.in. na obwodnicy Wałcza i S5 koło Bydgoszczy