Notowania

GDDKiA uruchamia nowy przetarg. Budowa wiaduktu na węźle Szczecin Kijewo

140 dni daje GDDKiA na dokończenie budowy nowego wiaduktu na węźle Szczecin Kijewo. Właśnie ogłosiła przetarg, a otwarcie ofert planowane jest w styczniu przyszłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
140 dni będzie miał nowy wykonawca na dokończenie wiaduktu na węźle Szczecin Kijewo. (Fot: GDDKiA)

Prace na węźle Szczecin Kijewo zostały porzucone przez firmę Energopol Szczecin po wykonaniu niespełna 20 proc. robót - wskazuje GDDKiA.

Dwa zupełnie nowe wiadukty mają zastąpić stare. Szczecińskie przedsiębiorstwo wyburzyło dotychczasowy wiadukt na jezdni w stronę Szczecina i rozpoczął budowę nowego wiaduktu, wykonując częściowo przyczółki i podporę środkową.

GDDKiA zapowiedziała, że w tym roku odda ok. 140 km więcej niż w 2018.
462 km nowych dróg jeszcze w tym roku. GDDKiA zdradza plany

Teraz nowy wykonawca ma dokończyć konstrukcję wiaduktu wraz z płytą przejściową i większością dalszych robót. Jednak nowe połączenie przebudowa jezdni DK10 i A6 oraz dalsza część węzła objęta będzie odrębnymi przetargami - wyjaśnia GDDKiA. Czas prac to 140 dni.

Od dziś do przetargu mogą stawach wykonawcy.
GDDKiA rusza z nowym przetargiem. Do wzięcia ponad 4-km odcinek

Jak podkreśla Generalna Dyrekcja, jest to pierwszy przetarg na dokończenie robót w ramach rozbudowy tego węzła. Otwarcie ofert planowane jest w styczniu przyszłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-12-2019

Stracono wiele miesięcyPrzypominam ludziom używającym mózgów że GDAKA celowo opóźniała rozwiązanie umów przed wyborami m.in. na obwodnicy Wałcza i S5 koło Bydgoszczy

Rozwiń komentarze (1)