Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Gdynia wyróżniona w konkursie za jakość życia. Jako jedyne miasto w Polsce

24
Podziel się:

LivCom Awards to ranking, który koncentruje się na jakości życia i wskazuje najlepsze miasta do życia na świecie. Gdynia znalazła się w gronie 22 najlepszych. Jako jedyne miejsce w Polsce.

Gdynia została doceniona w prestiżowym rankingu.
Gdynia została doceniona w prestiżowym rankingu. (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bEDhZimZ

W rywalizacji udział brało ćwierć miliona miast na świecie, więc o miejsce w czołowej 22 nie było łatwo. Jak podaje urząd miasta, Gdynia, w kategorii miast od 150 tys. do 400 tys. mieszkańców, znalazła się na najniższym stopniu podium. Wyprzedziły ją Xicheng District z Chin oraz Bergen z Norwegii

- Od lat konsekwentnie realizujemy politykę zrównoważonego rozwoju, której celem jest zabezpieczenie wszystkich potrzeb obecnych mieszkańców, jak i kolejnych pokoleń gdynian. Dlatego, niezmiernie cieszy, że grono międzynarodowych ekspertów potwierdziło słuszność naszych działań w obszarze gospodarczym, społecznym i środowiskowym - mówi Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.

LivCom Awards ma na celu wskazanie i podzielenie się najlepszymi praktykami dot. opieki nad miastami. Jurorzy w tym roku skupili się przede wszystkim na kwestiach klimatycznych.

bEDhZinb

Zobacz też: - Brexit pewny - Rostowski komentuje wygraną Borisa Johnsona. A polexit?

O prezentację Gdyni zadbali: kierownik samodzielnego referatu ds. jakości życia i integracji systemów zarządzania Małgorzata Czaja, koordynator pierwszego w Polsce UrbanLab Gdynia Przemysław Górski oraz wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia Bartosz Bartoszewicz.

bEDhZinh

- Procedura konkursowa trwała kilka miesięcy. Już w samym Rzymie byliśmy zobligowani do przedstawienia blisko godzinnej prezentacji o Gdyni opowiadając o lokalnych rozwiązaniach skoncentrowanych na mieszkańcach i jakości życia. Każde z nich musieliśmy udowodnić twardymi danymi. To wyróżnienie niezwykle cieszy i jest swoistego rodzaju potwierdzeniem, że jako gdynianie radzimy sobie naprawdę znakomicie - tłumaczy Bartosz Bartoszewicz.

Finał miał miejsce na Uniwersytecie Rzymskim Tor Vergata w dniach 11-13 grudnia. Wzięły w nim udział 22 miasta i 34 projekty z ponad 30 krajów. Prezentacje były podzielone na pięć kategorii. O podziale na poszczególne dywizje decydowała populacja miast.

Konkurs jest współorganizowany przez UNEP - agendę Organizacji Narodów Zjednoczonych powołana w celu ochrony środowiska. W poprzednich edycjach rankingu finalistami były m.in. Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Malmo (Szwecja), czy Port Fairy (Australia).

bEDhZini

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDhZinC
KOMENTARZE
(24)
xx
2 lata temu
Gratulacje, Gdynia jest piękna
Propaganda o ...
2 lata temu
Tylko Reda , koszty życia 200% taniej
Cyrk na kółka...
2 lata temu
A ja jestem mieszkańcem Gdynii i twierdzę że Gdynia to jeden wielki bubel.90% dróg to porażka.Garbate z koleinami a asfalt pamięta Edwarda Gierka.Gdynia tonie w korkach od rana do wieczora.Duma Gdynii Gdynia zachód to koszmar komunikacyjny.Powstało jedno małe rondo do którego 30 tyś ludzi musi dojechać by wyjechać z tej cudnej dzielnicy.Droga totalnie zablokowana by wyjechać trzeba tracić czas minimum pół godziny.Gdynia to raczej propagandą i próba wmawiania ludziom że to miasto jest do mieszkania przyjazne bo tak nie jest.Ten artykuł to brednie!
bEDhZinD
Mieszkalem ta...
2 lata temu
Malmö to miasto ISLAMISTOW I TERRORYSTOW Biali z tego miasta uciekaja
Fffdf
2 lata temu
Zgroza, miasto właśnie wyrzyna lasy, niszczą trasy migracji ptaków i mordują zwierzęta leśne, nas trują spalinami a dostają nagrodę? To pomyłka. Piszmy sprzeciwy do tej organizacji. Tylko tak wypłyniemy na opamiętanie przekupnych włodarzy, widmem odbioru nagrody lub odebraniem.
...
Następna strona