Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZ
|

GetBack. Decyzja o areszcie dla Leszka Czarneckiego odroczona

134
Podziel się:

Sąd odroczył rozpatrzenie wniosku o tymczasowy areszt dla właściciela Idea Banku, podejrzanego w aferze GetBack.

GetBack. Decyzja o areszcie dla Leszka Czarneckiego odroczona
Rozpatrzenie o areszt dla Leszka Czarneckiego odroczone. (PAP, Andrzej Grygiel)

"W dniu dzisiejszym sąd nie podejmie decyzji w przedmiocie złożonego przez prokuraturę wniosku" - poinformował dziennikarzy po posiedzeniu prokurator Przemysław Baranowski z Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Warszawski sąd odroczył rozpatrywanie wniosku do 16 listopada.

Przed posiedzeniem sądu, na którym rozpatrywano wniosek, obrońcy Leszka Czarneckiego złożyli wniosek o odroczenie wydania decyzji ze względu na nieobecność Romana Giertycha, który został w czwartek zatrzymany w związku z inną sprawą, a potem trafił do szpitala.

Zobacz także: mBank webinar odc. 2: Cele i plany inwestycyjne – jak je określać?

Na posiedzenie, oprócz dziennikarzy, próbowali się dostać przedstawiciele osób pokrzywdzonych w aferze GetBack.

- Nasze rodziny pokrzywdzonych popierają zastosowanie tymczasowego aresztowania celem należytego zabezpieczenia toku postępowania przygotowawczego, a jednocześnie również w sposób dodatkowy zabezpieczenie ewentualną możliwością zbycia składników majątku - powiedział prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A. Artiom Bujan

Przewodnicząca posiedzenia, sędzia Marta Pilśnik, uznała jednak, że odbędzie się ono w trybie niejawnym, ze względu na "dobro śledztwa, które jest w toku oraz charakter sprawy"

Decyzja o ewentualnym aresztowaniu Czarneckiego wiąże się też z wydaniem Europejskiego Nakazu Aresztowania i listu gończego, bo biznesmen przebywa ostatnio za granicą.

Jego pełnomocnik Roman Giertych twierdzi, że wcale się nie ukrywa, a po prostu od dawna mieszka za granicą. Jego adres jest znany polskim służbom.

Na konferencji prasowej pod koniec września minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował o przedstawieniu zarzutów w sprawie Afery GetBack Leszkowi Czarneckiemu.

Śledczy zarzucają Czarneckiemu m.in. narażenie Idea Banku na odpowiedzialność odszkodowawczą wobec oszukanych klientów w wysokości co najmniej 123,5 mln zł oraz odpowiedzialność administracyjną związaną z nałożeniem kar finansowych przez KNF w wysokości 80 mln zł.

Wniosek o tymczasowy areszt dla biznesmena prokuratura złożyła w czerwcu. Sąd musiał jednak zapoznać się z obszernymi aktami sprawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(134)
Polak
4 lata temu
Artiom Bujan prawdziwy Polak albo Ukraińska odnoga ktora jest na lewo w Polsce i zabiera pracę polskim rodzinom
kain
4 lata temu
Ziobro znów się zbłaźni. Czarnecki od lat mieszka w USA :) :) :) w swoim zadufaniu nie dotarło jeszcze do tej pustej czaszki że stany nie wydadzą czarneckiego ? Większość banków sprzedawała te obligacje ,a gdzie inni oskarżeni ? Prezesi, właściciele banków ??? Może Srebrna chce przejąć Idea Bank albo Lux Veritas ???
Veritas
4 lata temu
Ze względu na przeginanie z prawem żaden nakaz aresztowania w Europie nie działa, w Stanach również. Ziobro więc może go sobie powiesić na gwoździu.
alf
4 lata temu
Może pokrzywdzeni powinni udać się do stajni do konia bo u konia może być przykitrana
Basia
4 lata temu
Jak to dobrze być bogatym złodziejem
...
Następna strona