Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Gigant IT zwalnia. Redukcja etatów w poznańskiej siedzibie

32
Podziel się:

Infosys to jeden z największych podmiotów w branży IT. W ostatnim czasie zdecydował się zmniejszyć liczbę zatrudnionych w poznańskim oddziale. Liczba zwolnionych to blisko 200 osób – podaje "Puls Biznesu". To kolejna duża firma działająca w Polsce, która zdecydowała się na grupowe zwolnienia.

Gigant IT zwalnia. Redukcja etatów w poznańskiej siedzibie
Infosys zwalnia blisko 200 osób w Poznaniu (zdj. ilustracyjne) (Adobe Stock, Jonathan Weiss)

19 lutego spółka Infosys Poland zdecydowała się przeprowadzić zwolnienia grupowe w swoim oddziale w Poznaniu. Z relacji "Pulsu Biznesu" wynika, że pracę straci blisko 200 osób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wysyp takich ogłoszeń w skrzynkach. Ostrzega: są niebezpieczni

Zwolnienia grupowe w Infosys

Dziennik zwrócił się w tej sprawie do firmy, jak i do Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu. Z odpowiedzi urzędników wynika, że firma o PKD tożsamym z Infosys Poland przekazała, że planuje zwolnić 192 osoby. Firma natomiast nie odpowiedziała na pytania do momentu publikacji artykułu.

Z relacji pracowników pojawiających się w sieci wynika, że firma przedstawiła im informację o zwolnieniach podczas spotkania online. Zatrudnieni w Infosys Poland podają, że poznański oddział ma zostać zlikwidowany.

"PB" podaje, że Infosys to założona w 1981 r. globalna korporacja z branży IT. Na całym świecie zatrudnia ponad 300 tys. osób; w Polsce natomiast działa od 2007 r. Oddział w Poznaniu uruchomiony został w 2020 r. Z danych z KRS wynika, że Infosys Poland w 2022 r. wypracował 593 mln zł przychodów i 34,9 mln zł zysku.

Zwolnienia grupowe u kolejnej międzynarodowej korporacji

Tego samego dnia – a więc 19 lutego – na zwolnienia grupowe w Krakowie zdecydowała się firma Aptiv, która specjalizuje się w rozwiązaniach dla brnaży automotive. Pracę stracić miało ponad 200 osób, a niektórzy narzekali na sposób, w jaki pracodawca poinformował ich o tej decyzji.

11.50 e-mail dla wybrańców z zaproszeniem na spotkanie, 12.00 rozpoczęcie meetingu, 12.10 przychodzi email z wypowiedzeniem i zwolnieniem z obowiązku świadczenia pracy. Kto nie zrozumiał za pierwszym razem, że to jego ostatni dzień w pracy, mógł usłyszeć ten komunikat jeszcze 20-krotnie – wynika ze wpisu w portalu GoWork jednego z zatrudnionych.

Aptiv Services zdecydowało się zabrać głos w tej sprawie. Jak przekazało, "kontynuuje optymalizację swoich podstaw biznesowych i koncentruje inwestycje w obszarach, które będą wspierać klientów z różnych branż w zasilaniu przyszłości definiowanej przez oprogramowanie". Podmiot zapowiedział też dalsze zmiany "w niektórych jednostkach biznesowych i funkcjach korporacyjnych".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(32)
Korpo pyra
miesiąc temu
Ależ się tutaj specjaliści wypowiadają.. Największy ból ludzie mają o to, że Infosys to jak sam tytuł mówi "gigant" a oddział w Poznaniu został zarejestrowany jako oddzielna firma. W praktyce oznacza to likwidację firmy czyli mogą zwolnić wszystkich bez wyjątku: kobiety w ciąży, na macierzyńskim, ludzi na zwolnieniach chorobowych, osoby starsze i jest to oczywiście w pełni zgodne z prawem. Prawdą jest to, że jedynym ratunkiem jest w tym momencie ZUS. Pokazuje to niestety w jak bezwzględnie działają korporacje jeśli chodzi o cięcie kosztów. To nie jest kwestia Al - ten oddział służył wyłącznie do obsługi finansowej, którą przejęła hinduska firma oferująca lepsze stawki. Tyle. Hindusi obecnie dominują rynek finansowy w Polsce. Przestaliśmy być tanią siłą roboczą. Niestety outsourcing do Indii to jest teraz codzienność jeśli chodzi o większośćduzych firm. My ściągamy procesy z całej Europy do Polski a od nas biorą Hindusi. Kto pracuje w korpo w finansach ten bardzo do rzeczy wie jak to wygląda. Z pracą niestety będzie coraz trudniej.
Nikt48
miesiąc temu
Czy już widzicie wpływ AI, czy jeszcze nie dostrzegacie? A miało być tak pięknie - dla dyrektorów jest, bo mają darmowa siłę roboczą i zwiększają dochody...
Autor
miesiąc temu
Za dużo tych wszystkich informatyków, finansistów itp. Specjalistów. Uczelnie wyższe wypuściły na rynek nieudaczników, to niech teraz idą na trawkę
glich
2 miesiące temu
podziekujcie PIS za skokowy wzrost kosztow pracownika
POP
2 miesiące temu
Bezrobocie rośnie, zakłady zamykane? Ale najważniejsze, że PiS nie rządzi.
...
Następna strona