Notowania

Gigantyczna kara dla Millennium. Bank zapowiada apelację

Ponad 20 mln zł kary za wprowadzanie w błąd frankowiczów ws. klauzul niedozwolonych - tak brzmi wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Bank Millennium nie zgadza się z werdyktem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Bank Millennium nie zgadza się z wyrokiem sądu.

UOKiK nałożył na Millennium Bank ponad 20 mln zł kary za wprowadzanie konsumentów w błąd, a Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów utrzymał decyzję.

Chodzi o skutki wpisu do rejestru klauzul niedozwolonych i zniechęcanie do dochodzenia roszczeń, a dokładnie dwóch klauzul określających, jak przeliczać kwotę i raty kredytów w oparciu o franki szwajcarskie - o czym donosiliśmy w money.pl. W 2012 r. trafiły one do rejestru klauzul niedozwolonych, ale Bank Millennium odpisując na reklamacje klientów, twierdził, że wpis nie ma znaczenia w ich sytuacji i jest istotny tylko dla przyszłych umów.

Sąd zgodził się z UOKiK, że Bank Millenium wprowadzał konsumentów w błąd i mógł ich zniechęcać do dochodzenia swoich praw.
Gigantyczna kara dla Banku Millennium. Zarzut? Wprowadzenie w błąd klientów

Bank już zapowiedział apelację i oficjalnie poinformował, że "fundamentalnie" nie zgadza się z wyrokiem.

"Nie można mówić o naruszeniu zbiorowego interesu konsumentów w szczególności zważywszy, iż sprawa dotyczy informacji przesłanych do 78 klientów w latach 2015-2016, w tym reprezentowanych przez profesjonalnych pełnomocników. Ponadto warto podkreślić, że Urząd stwierdził zaniechanie tej praktyki w dniu 7 lutego 2016, czyli cztery lata temu" - napisała rzeczniczka prasowa banku Iwona Jarzębska.

Zobacz także: SKOK-i. Niekończąca się afera

Dodała, iż w ocenie banku także wysokość kary jest niewspółmierna do zarzucanego przewinienia. "Wyrok nie jest ostateczny. Bank Millennium w ustawowym terminie wniesie apelację od wyroku " - zapowiedziała Jarzębska.

Od 11 listopada tak będą wyglądać wszystkie placówki Euro Banku
Połączenie Millennium i Euro Banku. Co się zmieni dla klientów?

Bank Millennium jest ogólnopolskim bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-01-2020

babaodwalcie się od Milenium, trza było mieć mózg nie brać kredytu, nowobogaccy bez skarpetek. Za głupotę trzeba płacić.

14-01-2020

czesławabylismy w milenium 17 lat a oni do ostatniego dnia nas łupili róznymi opłatami prawie 14 zł miesiecznie tak właśnie sie traktuje stałych klientów my i … Czytaj całość

14-01-2020

MarekNie można karać TYLKO JEDNEGO banku, Millenium, za klauzule niedozwolone w sytuacji gdy wszystkie inne banki udzielające kredytów frankowych także … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (18)