Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Gigantyczna kara dla Millennium. Bank zapowiada apelację

21
Podziel się:

Ponad 20 mln zł kary za wprowadzanie w błąd frankowiczów ws. klauzul niedozwolonych - tak brzmi wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Bank Millennium nie zgadza się z werdyktem.

Bank Millennium nie zgadza się z wyrokiem sądu.
Bank Millennium nie zgadza się z wyrokiem sądu. (Materiały prasowe)

UOKiK nałożył na Millennium Bank ponad 20 mln zł kary za wprowadzanie konsumentów w błąd, a Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów utrzymał decyzję.

Chodzi o skutki wpisu do rejestru klauzul niedozwolonych i zniechęcanie do dochodzenia roszczeń, a dokładnie dwóch klauzul określających, jak przeliczać kwotę i raty kredytów w oparciu o franki szwajcarskie - o czym donosiliśmy w money.pl. W 2012 r. trafiły one do rejestru klauzul niedozwolonych, ale Bank Millennium odpisując na reklamacje klientów, twierdził, że wpis nie ma znaczenia w ich sytuacji i jest istotny tylko dla przyszłych umów.

Bank już zapowiedział apelację i oficjalnie poinformował, że "fundamentalnie" nie zgadza się z wyrokiem.

"Nie można mówić o naruszeniu zbiorowego interesu konsumentów w szczególności zważywszy, iż sprawa dotyczy informacji przesłanych do 78 klientów w latach 2015-2016, w tym reprezentowanych przez profesjonalnych pełnomocników. Ponadto warto podkreślić, że Urząd stwierdził zaniechanie tej praktyki w dniu 7 lutego 2016, czyli cztery lata temu" - napisała rzeczniczka prasowa banku Iwona Jarzębska.

Zobacz także: SKOK-i. Niekończąca się afera

Dodała, iż w ocenie banku także wysokość kary jest niewspółmierna do zarzucanego przewinienia. "Wyrok nie jest ostateczny. Bank Millennium w ustawowym terminie wniesie apelację od wyroku " - zapowiedziała Jarzębska.

Bank Millennium jest ogólnopolskim bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(21)
Przedsiębiorc...
4 lata temu
Byłem klientem tego BANKU ale już nie jestem. Zgodnie z regulaminem 30 dni trwa zamknięcie konta trwało 60 dni kasę mieli i korzystali a ja nie i jeszcze opłatę wzięli za 30 dni. Porażka ale już koniec jestem w POLSKIM BANKU PRYWATNYM JEST SUPER.
jn
4 lata temu
bolszewicki rabunek w biały dzień
Własne
4 lata temu
Nie mogę wypłacić Własnych pieniędzy z konta walutowego bo...maja wstrzymane ..Jak najdalej od Millenium
Mazur
4 lata temu
Mam mały kredyt w milenium i uważam ze to był zły wybór poziom obsługi jest na poziomie krytycznym
Sylw
4 lata temu
Brawo. Czas wziąć się za banki. Pijawki.
...
Następna strona