Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

GIS bije na alarm. To mięso może ci zaszkodzić

13
Podziel się:

Tlenek etylenu w wyprodukowanym przez firmę DUBIMEX mięsie był powodem wycofania dużej partii mięsa ze sprzedaży - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. Produkty zostały wprowadzone do obrotu w opakowaniach przeznaczonych do sprzedaży "na wagę".

GIS bije na alarm. To mięso może ci zaszkodzić
DUBIMEX poinformował o wycofaniu tych produktów również za pośrednictwem swojej strony internetowej (Adobe Stock)
bEKirKIB

Szynka konserwowa, wolno gotowana golonka czy boczek rolowany. Zanieczyszczone tlenkiem produkty wycofano ze sprzedaży po kontroli GIS.

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, obecność tej substancji w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona - alarmuje Inspektorat w uzasadnieniu decyzji.

bEKirKID

Wycofane produkty zostały wprowadzone do obrotu w opakowaniach przeznaczonych do sprzedaży "na wagę". Na stoiskach mięsnych lub w opakowaniach jednostkowych (150 g i 200 g) przeznaczonych dla konsumenta. Ich pełna lista dostępna jest na stronie producenta.

Zobacz także: Nawet na targu trzeba wymagać dokumentacji mięsa. "Rolnik musi mieć wyniki badań dla każdej sztuki"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKirKJe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
Ela
3 miesiące temu
Za dużo. Za dużo tego dziadostwa na rynku. Leżą psują się, nieapetycznie wyglądają , gatunków milion, po co? Skupcie się na kilku wyrobach i róbcie to dobrze a nie wymyślacie cuda wianki. Kiedyś były 4 gatunki wędlin i było super.
ze wschodu
3 miesiące temu
Przez wschodnia granice idzie przemyt srodkow niedozwolonych w unii, ktore sa sprzedawane przez ukrainskich przemytnikow polskim nieuczciwym rolnikom. Oni rozne swinstwa i trucizny potrafia przemycac.
El d
3 miesiące temu
Dubimex to firma z mojego miasteczka Niestety jak z firmy lokalnej przekształca się w przemysłowy moloch to takie są skutki
bEKirKJf
vgtr44
3 miesiące temu
nie rozumiem gdzie sa kontrole jednego dnia mieso jutro kalafior po jutrze fasolka szparagowa jak zyje nie widziałam zeby zółta fasolka szparagowa była rózowa i wode zabarwiła wczesniej z kalafiorem po oczyszczeniu trzon kalafiora wyrzuciłam do smieci biogradalnych a po godzinie miałam ze 100białych robaczków a moze i wiecej owszem tez niekróre rózyczki tez były rózowe ale nie widoczne jak nie wzieło sie do reki czy nasze ministerstwo dba o zdrowie polaków a moze stwarza okazje zeby wine zwalic na delte bo atakuje zoładki i zarobic kupe kasy
zcx
3 miesiące temu
Polska zdrowa żywność w całej okrasie.