Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Gliniana chata" w nowoczesnym standardzie. 250 tys. zł pod klucz za dom całoroczny

- Pomysł na dom wziął się z pracy, którą wykonuję. Jestem zdunem. Wykonuję piece i kominki, wszystko to kleję na glinie — wyjaśnia Mateusz Suwaj, właściciel "Glinianej chaty". Dom jest imponującą hybrydą budowlaną. Ściany wykonane są z pustaka ceramicznego palonego, na zewnątrz jest 15 cm styropianu i tynk wapienny. Glina pojawia się dopiero we wnętrzu — ściany na parterze w całości pokryte są właśnie gliną i tzw. sieczką, czyli słomą. Na górze budynku są jeszcze bale drewniane, dzięki czemu budynek wpisuje się w klimat lokalnej górskiej architektury. W związku z profesją właściciela honorowe miejsce na parterze zajmuje piec kaflowy z przeszklonym kominkiem. Zastosowano w nim wkład z płaszczem wodnym, który ogrzewa dom. W ścianach natomiast zainstalowane jest ogrzewanie podobne do podłogowego. - Glina oddycha, więc ciepło spokojnie się przez nią wydobywa — podkreśla właściciel. Glinianych elementów w domu, wykonanych przez właścicieli, jest więcej. To m.in....
rozwiń
0
0
45
Podziel się
Komentarze (45)
zobacz więcej komentarzy (45)
KOMENTARZE
(45)
Gość
3 dni temu
Ale opowiadacie bzdury... Komentatorzy!!!??? Co wy wiecie na ten temat!!! Mieszkałam w takim domu 30lat, było przyjemnie i cieplutko, żadnych śladów wilgoci, czy grzybów na ścianach, przy umiarkowanych nakładach na ogrzewanie! Teraz mieszkam w "murowańcu", możesz ocieplać z zewnątrz jak chcesz i palić do oporu... Zimno!!! Jeśli zbyt mało palisz - grzyb!! Popieram powyższy temat, szkoda że nie mam 240tys PLN, natychmiast bym taki zamówiła... A wy "betonujcie" dalej 😝
ech
1 tyg. temu
Jeśli ściany mają na zewnątrz styropian to dom nie oddycha. Nie ma znaczenia, że od wewnątrz jest glina, słoma. Bez sensu.
alex
1 tyg. temu
Po wojnie ludzie budowali domy z gliny Ja też w takim mieszkałem. W takim domu po kątach była wilgoć choćby nie wiem jak palił w piecu. Wracamy więc do czasów powojennych.
Sieczka czyli...
1 tyg. temu
Sieczka - czyli Słoma ?? Co on bredzi? SIECZKA to siekana słoma ok 10 mm długosci ! Jakby to była SŁoma to po co by się nazywała Sieczka ?
.szwejk
1 tyg. temu
Jak rządzi PiS to w rublach transferowych
...
Następna strona