Trwa ładowanie...
bDJPBWaJ

Notowania

Budowa Domu – Wszystkie wiadomości

200
22.02.2021 14:55

PRACA
 / 
Wojna o pensję malarza pokojowego. Sprawdziliśmy u źródła. Oto ile zarabiają

Zdaniem Sławomira Mentzena, działacza Konfederacji, gdyby malkontenci wzięli się za prawdziwą pracę, jak np. malowanie ścian, to już dawno pozwoliliby sobie na własne mieszkanie. Z oficjalnych danych wynika jednak, że ten zawód to nie eldorado. Ale są i tacy, którzy nie narzekają. - Marzec mam cały zajęty, kolejne miesiące też. Czasem muszę odmawiać klientom - usłyszeliśmy od jednego z malarzy.

5
06.02.2021 13:45

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Budowa na wiosnę? Sprawdź, jak przygotować się do kredytu

Masz już projekt budowlany i działkę, na której wybudujesz swój wymarzony dom? Pora pomyśleć o finansowaniu całej inwestycji. Jeśli ma ona odbywać się z udziałem kredytu bankowego, dowiedz się, jak go zaciągnąć i na jakie kwestie musisz aktualnie zwrócić szczególną uwagę.

68
10.11.2020 12:11

BUDOWA DOMU
 / 
Pozwolenie na budowę. Wnioski na starych zasadach

Kto nie zdąży do końca roku uzyskać pozwolenia na budowę, będzie musiał dostosować projekt do nowych wymogów w zakresie zużycia energii. To proekologiczna nowość, która obowiązywać będzie od początku 2021 r. W ramach równowagi ministerstwo ma też dla budujących jedną dobrą wiadomość.

93
24.10.2020 7:52

DOM
 / 
Pomysł na dom. Przyczepa czy dom? Niezły trik

W nowym sezonie "Pomysłu na dom" prowadzący sprawdzą najnowsze trendy w budownictwie i technologiczne nowinki z nim związane. Przyjrzą się bliżej domom budowanym w nowoczesnych technologiach, tym dużym, ale i tym najmniejszym do 35 m2, domkom na przyczepie, w kontenerach, na wodzie i wielu innym ciekawym budynkom. Ile kosztują, kto jest nimi zainteresowany, jak wygląda ich wnętrze i jakie rozwiązania architektoniczne można zastosować w tak małej przestrzeni?

42
04.10.2020 19:27

NIERUCHOMOŚCI.
 / 
Nieruchomości. Polacy uciekają przed eko-wymaganiami?

Mimo kryzysu nasi rodacy zaczynają budowę wielu domów jednorodzinnych. Po części może być to odpowiedź na nowe normy ekologiczne, które od 2021 r. podniosą koszty budowy.

bDJPBWaL
88
17.09.2020 13:23

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Nowe prawo budowlane. Będzie łatwiej postawić mały dom, wystarczy zgłoszenie

Nowa moda w Polsce, stawiamy małe domy, które kosztują do 100 tys. zł i mierzą do 35 mkw. Od 19 września wchodzą nowe przepisy, które znacznie ułatwią stawianie takich nieruchomości. - Przepisy nowelizujące ustawę wprowadzą spore ułatwienia w tym zakresie. Na samo zgłoszenie będzie można wybudować dom jednorodzinny, jeśli nie będzie ingerował na inne nieruchomości, na przykład nie będzie zacieniał domu sąsiada - powiedziała w programie "Money. To się liczy" adwokat Joanna Barzykowska z Kancelarii Graś i Wspólnicy. - Postawienie wolno stojącej wiaty czy altanki będzie możliwe bez żadnego zgłoszenia, w zależności od powierzchni. Do 35 mkw. zgłoszenie nie będzie wymagane, a jeśli na działce stoi już budynek jednorodzinny, to można postawić wiatę do 50 mkw. bez zgłoszenia - dodała.

75
17.09.2020 10:46

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Prawo budowlane do zmiany. Ma być prościej, co się zmieni?

Nadciąga rewolucja w prawie budowlanym. Co się zmieni? - Zmiany mają na celu uproszczenie dokumentacji oraz wyłączenie z niej elementów, które i tak nie były sprawdzane przez organy administracji. Przede wszystkim projekt budowlany będzie się składał z projektu zagospodarowania działki lub terenu, projektu architektoniczno-budowlanego oraz projektu technicznego - powiedziała w programie "Money. To się liczy" adwokat Joanna Barzykowska z Kancelarii Graś i Wspólnicy. - Nowelizacja wprowadza też terminy i kary administracyjne na spółki, które dostarczają media (prąd, woda, gaz - przyp. red.). To będzie zależało od konkretnego przyłącza, jednak warunki powinny zostać wydane najpóźniej w ciągu 30 dni - dodała.

195
15.09.2020 11:36

GOSPODARKA
 / 
Podatek od nieruchomości. Cicha podwyżka w 2021 roku

To jedna z najmniej widocznych podwyżek. Jest co roku, a mało kto o niej pamięta. Aż przychodzi do płacenia. Od przyszłego roku zmieniają się stawki podatku od nieruchomości. Właściciele mieszkań i domów zapłacą więcej. W ciągu dekady podatek urósł niemal dwukrotnie, rok do roku urośnie o 5 proc.

399
11.09.2020 16:48

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Dom nie tylko bez kredytu, ale i bez budowlańców. Coraz więcej Polaków się decyduje

Budowę niedużego domu można zlecić już za ok. 90 tys. zł. Niektórzy jednak chcą oszczędzić jeszcze bardziej i biorą narzędzia w swoje ręce. - Zaczęliśmy pod koniec marca, w lipcu dom był gotowy - opowiada pani Agnieszka.

bDJPBWaR
62
06.09.2020 7:20

BUDOWNICTWO
 / 
Nowe prawo budowlane ma przyspieszyć inwestycje. Mało kto wie, jak je interpretować

Małą altankę, garaż, pomost czy taras wybudujesz już bez pozwolenia - przynajmniej teoretycznie. Nasi czytelnicy mieli bowiem pewne wątpliwości. Zapytaliśmy kilkunastu prawników, jak interpretować nowe przepisy, które mają wejść w życie już 19 września - mieli problem z odpowiedzią. Odesłali nas po wykładnię do ministerstwa rozwoju.

21
15.08.2020 10:23

KREDYTY
 / 
Kredyt gotówkowy na zakup działki budowlanej. Czy to dobry pomysł?

Nie masz pieniędzy na wkład własny przy budowie domu i zastanawiasz się, czy nie zaciągnąć w tym celu kredytu? Możesz to zrobić, ale nie zawsze ci się to opłaci. Problemy mogą pojawić się znacznie później. Zobacz, na co uważać.

50
24.07.2020 15:31

BUDOWA DOMU
 / 
Pasywny i drewniany. Dwa domy w jednym pod Warszawą

W programie "Pomysł na dom" przedstawiamy dziś drewniany dom szkieletowy pod Warszawą. – Moim zdaniem domy szkieletowe są pod wieloma względami lepsze niż tradycyjne – powiedział podczas nagrania Adam Czajkowski z firmy Simple House. Czy ma rację? Sprawdziliśmy, czym jest dom szkieletowy, jak powstaje, ile trwa budowa i ile kosztuje. Każdy projekt oferowany przez firmę inwestor może dowolnie konfigurować wewnątrz i na zewnątrz, a każdy dom jest energooszczędny. Dodatkowo dom, który możecie zobaczyć w programie, ma też niespodziankę. Jak mówią właściciele, jest to dodatkowy dom w domu, np. dla teściowej. Ekipa programu szuka plusów i minusów domu szkieletowego.

81
10.07.2020 17:03

BUDOWA DOMU
 / 
Wielka płyta znowu jest hitem. Teraz budują z niej domy jednorodzinne

Wielka płyta wróciła do łask. Teraz budowane są z niej domy jednorodzinne. Jeden z takich domów odwiedziła ekipa programu "Pomysł na dom". Żelbetowe prefabrykaty produkowane są w fabryce, a następnie przywożone na działkę inwestora. Ile trwa taka budowa? Odpowiedź w programie. Oglądamy dziś prawie 200-metrowy dom jednorodzinny w Zduńskiej Woli w woj. Łódzkim. Powstał w technologii MABUDO Rapid®, opartej o żelbetowe płyty, firma nazwała. – To już inna technologia niż ta, w której budowano bloki kilkadziesiąt lat temu – mówi inż. Piotr Drabik z firmy Mabudo. Rozmawiamy z właścicielami domu oraz przedstawicielem firmy, która ten dom wybudowała. W programie przedstawiamy koszty budowy domy o powierzchni 100 mkw. oraz pokazujemy cenę oglądanego domu.

bDJPBWaS
36
26.06.2020 10:10

BUDOWA DOMU
 / 
Dom modułowy gotowy w 3 dni. Sprawdzamy, ile kosztuje budowa

Modułowe domy powstają w całej Polsce. Wielu mieszkańców miast uważa, że to świetna alternatywa dla mieszkania w bloku. – To budowa jak z klocków – mówi Andrzej Dec, prezes firmy Moduo Fabryka Domów. Sam mieszka w takim domu, dlatego odwiedził go Jacek Gratkiewicz z programem "Pomysł na dom". Jeden moduł stanowi jeden pokój, można je łączyć i rozbudowywać, gdy rodzina się powiększy. Domy modułowe produkowane są w halach, a prefabrykaty dowożone są do inwestora na działkę. Budowa takiego domu trwa zdecydowanie szybciej niż tradycyjnego, zajmuje od 1 do 3 dni. Jednak jak wygląda ten proces? Wyjaśniamy. Przybliżamy też koszty budowy domu modułowego. Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Pomysł na dom". | W oglądanym domu zastosowano m.in.: energooszczędne ogrzewanie podłogowe, rekuperację z jonizacją powietrza, stację filtracyjną wody.

118
16.05.2020 11:10

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Kredyty hipoteczne tanieją, a Polacy szukają mieszkań. Najchętniej tych z ogródkami

Mieszkania z ogródkami lub tarasami i domy jednorodzinne o powierzchni min. 100 metrów kwadratowych - takich nieruchomości teraz najczęściej szukają Polacy. Czy w obecnej sytuacji łatwo jest otrzymać kredyt hipoteczny na sfinansowanie ich zakupu? Sprawdziłem to.

50
08.03.2020 6:50

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Polacy chętnie budują domy. Zobacz, gdzie najczęściej

Wiemy już, gdzie w 2019 r. najczęściej uzyskiwano pozwolenia na budowę nowych domów. W czołówce znalazły się nie tylko okolice sześciu największych polskich miast.

73
29.02.2020 18:16

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Koszty budowy domu coraz wyższe – co z kredytami?

Budowa domu do stanu deweloperskiego jest droższa o ok. 20-25 tys. zł niż jeszcze rok temu – wynika z analiz przeprowadzonych przez Kalkulatory Budowlane. Coraz trudniej więc sfinansować taką inwestycję z własnych środków i trzeba posiłkować się kredytem hipotecznym. Z czego więc wynikają tak znaczne wzrosty w koszcie budowy i jak reagują na to banki w kontekście udzielania kredytów?

73
27.01.2020 13:02

OZE
 / 
Panele słoneczne zintegrowane z dachem – czy to dobry pomysł?

Już kilkadziesiąt tysięcy budynków w Polsce wytwarza prąd z instalacji słonecznej na dachu. Teraz do gry wchodzi nowe rozwiązanie – domy od razu wyposażone w PV. Ile to kosztuje i czy w porównaniu z tradycyjną blachodachówką pokrytą panelami opłaca się?