Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
motoryzacja
12.06.2020 17:18

Gliwice. Fabryka Opla pracuje na jedną zmianę

Gliwicka fabryka Opla wznowiła produkcję, ale tylko na jedną zmianę. Zakład będzie redukował zatrudnienie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Europa Press via Getty Images)
Gliwicka fabryka Opla pracuje na jedną zmianę.

Przestój w gliwickiej fabryce trwał od 17 maja. Po uzgodnieniu ze związkami zawodowymi warunków powrotu zakład wznowił produkcję, ale tylko na jedną zmianę.

- Wróciliśmy do pracy - i to jest dobra wiadomość. Zrobiliśmy wszystko, żeby ta praca była bezpieczna dla załogi. To, że produkcja ruszyła tylko na jednej zmianie, wynika przede wszystkim z załamania na rynku sprzedaży nowych samochodów. Nic niestety nie wskazuje na to, żeby ta sytuacja miała się szybko poprawić - powiedział szef Solidarności w Opel Manufacturing Poland w Gliwicach Mariusz Król

Jak podaje PAP, dzienna produkcja przed przestojem wynosiła średnio ok. 300-400 samochodów. Trzymiesięczna przerwa oznacza ubytek rzędu ok. 20 tys. aut.

Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Jak informują związki zawodowe, rezygnacja z drugiej zmiany oznacza, że pracy zabraknie dla ok. 500 pracowników. Załoga będzie delegowana do innych zakładów.

- Część pracowników będzie delegowana do pracy we francuskich zakładach PSA, część zostanie przeniesiona do fabryki silników w Tychach. Jednak w przypadku tej grupy trwają jeszcze negocjacje dotyczące szczegółów tego rozwiązania. Do sierpnia przedłużony został też program dobrowolnych odejść, z którego skorzystać może ok. 170 pracowników - powiedział Król.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: motoryzacja, koronawirus
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-06-2020

maxspokojnie, właśnie ruszyła tarcza 4.0 i nikt nikogo nie będzie zwalniał bo miliony zł z dotacji przejdą im koło nosa.

Rozwiń komentarze (1)