Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gliwice. Fabryka Opla pracuje na jedną zmianę

1
Podziel się:

Gliwicka fabryka Opla wznowiła produkcję, ale tylko na jedną zmianę. Zakład będzie redukował zatrudnienie.

Gliwicka fabryka Opla pracuje na jedną zmianę.
Gliwicka fabryka Opla pracuje na jedną zmianę. (Europa Press via Getty Images)
bEsyISPp

Przestój w gliwickiej fabryce trwał od 17 maja. Po uzgodnieniu ze związkami zawodowymi warunków powrotu zakład wznowił produkcję, ale tylko na jedną zmianę.

- Wróciliśmy do pracy - i to jest dobra wiadomość. Zrobiliśmy wszystko, żeby ta praca była bezpieczna dla załogi. To, że produkcja ruszyła tylko na jednej zmianie, wynika przede wszystkim z załamania na rynku sprzedaży nowych samochodów. Nic niestety nie wskazuje na to, żeby ta sytuacja miała się szybko poprawić - powiedział szef Solidarności w Opel Manufacturing Poland w Gliwicach Mariusz Król

Jak podaje PAP, dzienna produkcja przed przestojem wynosiła średnio ok. 300-400 samochodów. Trzymiesięczna przerwa oznacza ubytek rzędu ok. 20 tys. aut.

bEsyISPr
Zobacz także: Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Jak informują związki zawodowe, rezygnacja z drugiej zmiany oznacza, że pracy zabraknie dla ok. 500 pracowników. Załoga będzie delegowana do innych zakładów.

- Część pracowników będzie delegowana do pracy we francuskich zakładach PSA, część zostanie przeniesiona do fabryki silników w Tychach. Jednak w przypadku tej grupy trwają jeszcze negocjacje dotyczące szczegółów tego rozwiązania. Do sierpnia przedłużony został też program dobrowolnych odejść, z którego skorzystać może ok. 170 pracowników - powiedział Król.

bEsyISPx

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEsyISPS
KOMENTARZE
(1)
max
rok temu
spokojnie, właśnie ruszyła tarcza 4.0 i nikt nikogo nie będzie zwalniał bo miliony zł z dotacji przejdą im koło nosa.