Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

GO Sport sprzedane. Na razie szyld zostanie bez zmian

6
Podziel się:

Sportmaster Operations został właśnie właścicielem sieci sklepów sportowych GO Sport Polska. Sprzedaż objęła 34 placówki w całym kraju. Nie wiadomo jednak, ile wyniosła wartość transakcji. Na razie sklep będzie działać pod dotychczasową marką.

Sieć sklepów GO Sport ma nowego właściciela. Na razie jednak szyld zostanie bez zmian
Sieć sklepów GO Sport ma nowego właściciela. Na razie jednak szyld zostanie bez zmian (Wikimedia Commons CC BY, Mickael Denet)

"Zakup został dokonany przez Sportmaster Operations, który posiada wszystkie podmioty prowadzące detaliczną działalność Sportmaster na różnych rynkach" - czytamy w komunikacie GO Sport Group, dotychczasowego właściciela sieci.

Transakcja obejmuje przejęcie 34 sklepów GO Sport Polska o łącznej powierzchni sprzedaży 37 tys. m.2 Wartość transakcji nie jest ujawniona.

Dmitrij Barkov, dyrektor Sportmaster Operations, ogłosił, że Grupa Sportmaster zwraca się w kierunku dynamicznego rozwoju międzynarodowego, ekspansji oraz wzmocnienia swojej obecności na rynkach artykułów sportowych w Azji i Europie, dlatego grupa jest gotowa zainwestować w rozwój sieci Sportmaster w Europie.

Zobacz także: Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

"Przejęcie polskiej sieci sklepów z artykułami sportowymi to nowy krok w rozwoju grupy - alokacja sieci w Europie Wschodniej, zdobycie nowych doświadczeń w wysoce konkurencyjnym środowisku detalicznym rozwiniętych rynków" - czytamy dalej.

Sportmaster Operations zarządza operacjami na różnych rynkach, w tym w Rosji, na Ukrainie, w Kazachstanie, na Białorusi i w Chinach. Grupa planuje również ekspansję na rynki Azji Środkowej oraz Kaukazu Południowego.

- Nadszedł czas na zmiany na polskim rynku artykułów sportowych i turystycznych. Mamy nadzieję, że miłośnicy sportu oraz outdooru w Polsce skorzystają na tej zmianie, docenią nowe podejście do kolekcji i asortymentu, a także będą cieszyć się odnowionymi sklepami. Życzę zespołowi Sportmaster powodzenia w tym przedsięwzięciu - oświadczył prezes GO Sport Group Philippe Favre.

- To ważny krok w naszym rozwoju. Sportmaster podejmuje nowe wyzwanie z wielkim entuzjazmem. Nie będzie to łatwe, ponieważ polski rynek charakteryzuje się wymagającymi i świadomymi konsumentami oraz silnymi konkurentami, jednak optymistycznie patrzymy w przyszłość - skomentował Barkov.

Plan rozwoju zakłada, że nowo pozyskany polski biznes będzie wspierany metodycznie przez przedstawicieli z Ukrainy i Rosji. Janusz Gembarski został powołany na stanowisko dyrektora ds. rozwoju biznesu.

Początkowo Sportmaster planuje działać pod obecną marką GO Sport, ale w przyszłości sklepy zostaną poddane rebrandingowi. Grupa zamierza oprzeć się na doświadczeniu, rozległej wiedzy i kompetencjach zespołu GO Sport Polska, zatrzymując zespół. Planowane są zmiany formatu sklepów, aby poprawić widoczność dla klientów pod względem kategorii, sportu i marek.

Sklepy będą zaopatrywać wiodące światowe marki sportowe, a także inne popularne marki handlowe, w tym własne marki Sportmaster.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(6)
Będę omijał s...
5 lata temu
Paszoł WON !!!!!!!!!! wszystko co ruskie to zakłamane i fałszywe, pewnie chcą szpiegować albo ulokują bandę troli
Edek
5 lata temu
A co za różnica czy rosjanie czy francuzi?
Klaus
5 lata temu
Na Boga, to my sami nie mozemy sklepu prowadzic, tylko muszą na naszej ziemi robic to za nas Rosjanie
Rdx
5 lata temu
Bojkotowac go sport. Niech moskale zarabiaja u siebie a nie na polachach. Dosc sie nachapali na paskarskich cenach gazu
Ja
5 lata temu
Jeszcze raz Dymitr nic już nie kupię w go sport