Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Górnicy dostaną podwyżkę i dodatek. Płace w KGHM wzrosną o 10 proc.

36
Podziel się:

Wyższe wynagrodzenia wypłacone zostaną pracownikom KGHM już za styczeń 2022 roku. Pracownicy Polskiej Miedzi dostaną dodatkowo jednorazową gratyfikację w wysokości 2000 zł brutto. To efekt negocjacji między zarządem spółki a związkami zawodowymi.

Górnicy dostaną podwyżkę i dodatek. Płace w KGHM wzrosną o 10 proc.
Kopalnia Polkowice-Sieroszowice należąca do KGHM Polska Miedz (East News, P.Dziurman/REPORTER)

Po dwóch negocjacji zarządu KGHM z centralami związkowymi zawarte zostało porozumienie. Będą podwyżki dla miedziowych górników. Pensje wzrosną o 10 proc., a wyższe wypłaty trafią na konta pracowników KGHM wraz ze styczniową pensją.

Dodatkowo dostaną również jednorazową gratyfikację w wysokości 2000 zł brutto.

Zobacz także: Dochód gwarantowany dla górników. Kosztowny pomysł Polski 2050, Kobosko tłumaczy

– Załoga KGHM jest godziwie wynagradzana za rzetelną pracę. Negocjacje płacowe potwierdzają podejście zarządu KGHM – od kilku lat podwyżki są znaczące, a wypracowanym zyskiem dzielimy się z pracownikami. Stale prowadzony dialog i rzetelne podejście do postulatów strony społecznej zaowocowały szybkim porozumieniem. Wiadomość dla pracowników jest świetna: wynagrodzenia wzrosną o 10 proc., już od wypłaty za styczeń – powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM.

KGHM Polska Miedź SA zatrudnia ponad 18,5 tysiąca pracowników. Średnie wynagrodzenie za zeszły rok to, jak podaje zarząd KGHM, ponad 13 500 zł. W 2021 roku pracownicy miedziowej spółki otrzymali również rekordowej wysokości zaliczki na dodatkową nagrodę z zysku - informuje Spółka.

Przypomnijmy, że związkowcy domagali się wyższych płac w związku ze stratami podatkowymi, jakie przyniósł Polski Ład. Jak przekonywali, ich pensje zostały zmniejszone przez nowe rozwiązania podatkowe średnio od 500 do 1500 zł.

Chodziło również o podwyżki uwzględniające z rekordową inflację. "Nie możemy zaakceptować sytuacji, w której na nas, na górników, przerzuca się skutki wprowadzanej reformy podatkowej Polski Ład!" - pisali związkowcy z Międzyzakładowego Związku Pracowników Polskiej Miedzi w oficjalnym piśmie protestacyjnym.

Do podobnych negocjacji doszło w PGG, gdzie dopiero po protestach, blokadzie torów, oraz zapowiedzi strajku Ślązacy wywalczyli rekompensaty i podniesienie pensji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(36)
golfik
4 miesiące temu
W państwowym KGHM np. księgowy zarabia dużo więcej niż księgowy w państwowej poczcie. Dlaczego właściciel czyli państwo tak niesprawiedliwie nagradza ludzi za taką samą pracę.
Marks...
4 miesiące temu
Najlepszymi górnikami są dziennikarze , celebryci, posłowie, senatorowie, analitycy wszystkiego, głównie bankowi, pijarowcy, marketingowcy, piłkarze itp. Ci naprawdę harują a pożytek nie do przecenienia...i przy okazji nakopią tyle minerałów , że trudno przetopić a węgiel w elektrowniach , ciepłowniach, kotłowniach zużyć ...Górnicy mogą jechać na wyspy, odpoczywać, opalać się itd. ...teraz zastąpią ich powyżej wskazani tzw. elita intelektu i siły, sami altruiści, filantropi, dopłacać nie będzie potrzeby !!! prądu i ciepłą tyle naprodukują , że ho, ho, ho no i Rosjanom odsprzeda się nadmiar !!!
Marks...
4 miesiące temu
Najlepszymi górnikami są dziennikarze , celebryci, posłowie, senatorowie, analitycy wszystkiego bankowi, pijarowcy, marketingowcy, piłkarze itp. Ci naprawdę harują a pożytek nie do przecenienia...i przy okazji nakopią tyle minerałów , że trudno przetopić i zużyć węgiel w elektrowniach , ciepłowniach, kotłowniach ...Górnicy mogą jechać na wyspy, odpoczywać, opalać się itd. ...teraz zastąpią ich powyżej wskazani tzw. elita intelektu i siły, sami altruiści, filantropi, dopłacać nie będzie potrzeby !!! prądu i ciepłą tyle naprodukują , że Rosjanom odsprzeda się !!!
Asad
4 miesiące temu
Nie no dajcie im więcej przecież zasługują 😁 na leczenie dzieci dajcie a nie górnikom co tylko płaczą i dajta dajta wołają następni zaraz poleca lekarze bo już płaczą ale przyrzekali że będą ludzi leczyć a jak trzeba było to się pierwsi odsunęli bo się bali potem poleca policjanci bo mało dajta dajta a śpią więcej niż pracują strażacy im to bym dał a reszta najniższa krajowa a jak się nie podoba to na zachód myć talerze ;) wszyscy dokonali wyboru nikt z nich niewolników nie zrobił ale jak się do koryta człowiek dorwie to chlipie ile wlezie i tak to wygląda moi drodzy pozdrawiam
logiczny
4 miesiące temu
A to to te inwestycje w rozwój firmy aby inwestora giełdowego zadowolić ? 😂✌+😎!
...
Następna strona