Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Manifestacja górników w Warszawie. Chcą działań władz ws. cen energii

455
Podziel się:

Górnicy z Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień '80" manifestują przed siedzibą Polskiej Grupy Energetycznej w Warszawie. Protest dotyczący wysokich ceny energii oraz braku inwestycji państwa we własne złoża rozpoczął się w południe.

Manifestacja górników w Warszawie. Chcą działań władz ws. cen energii
Manifestacja przed siedzibą PGE rozpoczęła się o godzinie 12:00. Według organizatorów bierze w niej udział kilka tysięcy osób (Facebook, Komisja Krajowa WZZ "Sierpień 80")

Organizatorem protestu są związkowcy z "Sierpnia ’80", ale w akcji biorą udział także górnicy nienależący do związku oraz inne osoby niezwiązane z górnictwem. Uczestnicy protestują z powodu wysokich ceny energii, a także braku inwestycji rządu we własne złoża.

Protest górników przed siedzibą PGE. Chcą działań rządu ws. cen energii

Ceny niesamowicie szybko rosną. Dramatycznie pogarszają sytuację społeczeństwa, także polskich firm. Do takich wzrostów cen nie ma podstaw. PGE zarabia miliardy złotych, w tym roku to będzie od 6 do 8 mld czystego zysku, podczas kiedy niektórzy ludzie nie są już w stanie płacić rachunków. Nie ma żadnych podstaw, aby zyski PGE były tak duże, aby oni zarabiali na nieszczęściu i biedzie zwykłych obywateli - mówi prezes Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień '80" Bogusław Ziętek, cytowany przez portal legaartis.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mówi wprost: to desperacja rządu. "Węgla albo nie ma, albo się nie pali"

Ziętek podkreśla, że koszt wyprodukowania prądu przez PGE oscyluje w granicach 140-160 zł za 1 MWG, a Polakom proponuje się po ok. 1000 zł. Podobnie, według związkowców, jest też z węglem.

Protestujący, sprzeciwiając się bierności władzy w kwestii inwestycji w surowce energetyczne z własnych zasobów, wskazują na niskie ceny pozyskiwania węgla do produkcji prądu z polskich kopalń i wysoką cenę sprzedaży surowca.

- Mam dane z dzisiejszego dnia i zobaczyłem, jakie ceny mamy na PGE. Nie mogę podać dokładnych, bo jest to owiane tajemnicą, ale mogę śmiało powiedzieć, że te ceny dla Polskiej Grupy Energetycznej nie przekraczają 300 zł za tonę węgla. Dziwi nas to podnoszenie cen energii i tak naprawdę okradanie Polaków - mówi Rafał Jedwabny ze związku zawodowego "Sierpień '80" w Polskiej Grupie Górniczej.

Manifestacja przed siedzibą PGE rozpoczęła się o godzinie 12:00. Bierze w niej udział nawet kilka tysięcy osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(455)
O Polsko !!!!...
2 lata temu
Jesteśmy świadkami powolnego umierania Polski,jaką znamy.Polak staje się nikim.Będziemy żyć w zniewolonym,zakłamanym ,biednym i nieuczciwym kraju.
Seth
2 lata temu
Ceny energii są europejski, po co sprzedać Polakowi po 200zl jak niemiec da 1000zl... zresztą energetyka musi zarobić bo czeka ja baaaardzo kosztowna transformacja.
Góral
2 lata temu
Ewidentnie chcą nas zubożyć podnosząc ceny energii i upodlić wprowadzając limity, to są po prostu najemnicy wprowadzający światowy plan popapranych elit. Ludzie mają się bać, być zajęci przetrwaniem a oni przepychają ustawki byśmy nie mogli być niezależni. W niewielu mediach wypomniano o tym, że tak tanio węgiel z kopalni elektrownie dostają, zmowa milczenia by ludzie nie wyszli a trzeba by było usunąć wszystkich polityków, te partie które od lat żerując na nas, żonglują między sobą władzą i kasą a nam fundują skłócenie cobyśmy się nie zjednoczyli w obronie swojej i naszych złóż, które właśnie tracimy, połączenie orlenu i pging to początek przejmowania koncesji na wydobywanie naszych złóż przez obcych akcjonariuszy! Nalepiej ludzi skłócić podając jakie to górnicy odprawy dostają, a dostają właśnie po to by pozbyć się fachowców, protestujących, dyktować ceny, zamknąć kopalnie, i oddać za dług a właściwie część długu, będziemy niewolnikami..
Lemon
2 lata temu
Tera się obudziliśta?
Pracownik
2 lata temu
Gornikow niewielu,policji prawie wcale. Zaraz rzad gornikom cos obieca,cos wyplaci i zalozy im kaganiec
...
Następna strona