Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Górnicza spółka szuka prezesa. Pokazała wymagania

3
Podziel się:

Odwołanie prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej zakończyło się protestem górników. Teraz górnicza spółka ogłosiła konkurs, w którym poszukuje jego następcy.

Akcja protestacyjna związkowców z JSW po odwołaniu Daniela Ozona
Akcja protestacyjna związkowców z JSW po odwołaniu Daniela Ozona (East News, PIOTR MOLECKI)
bEJYGNDp

Pięciostronicowy dokument opublikowany przez JSW dokładnie opisuje, czego spółka wymaga od swojego przyszłego prezesa. Poza punktami takimi jak niekaralność czy posiadanie pełni praw publicznych, spółka żąda od przyszłego prezesa wyższego wykształcenia i przynajmniej 5-letniego doświadczenia, z czego przynajmniej 3-letniego na stanowisku kierowniczym lub samodzielnym. Wystarczy więc posiadanie jednoosobowej działalności gospodarczej.

Z kandydowania wykluczeni zostali oficjalnie m.in. współpracownicy polityków, członkowie partii politycznych i związkowcy pełniących funkcje "z wyboru".

bEJYGNDr

Najciekawsze są jednak punkty dotyczące "pożądanych wymagań". Takie sformułowanie oznacza, że kandydat powinien się nimi wykazać, ale jeśli mu się nie uda – nadal może zostać prezesem. Mowa o wykształceniu kierunkowym, ekonomicznym lub prawniczym, doświadczeniem pracy w instytucjach finansowych czy spółkach, znajomości języka obcego oraz odpowiednich "cech osobowościowych".

Zobacz także: Jakich inwestycji nie sfinansuje BNP Paribas? Prezes odpowiada

Wszyscy, którzy chcieliby pokierować Jastrzębską Spółką Węglową, muszą się pospieszyć – termin składania aplikacji upływa 11 lipca o godz. 10:00. W razie skorzystania z usług poczty liczyć będzie się data wpływu, nie nadania.

bEJYGNDx

Poprzedni prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej stracił stanowisko, gdy walne zgromadzenie nie udzieliło mu absolutorium. Należy jednak stwierdzić, że było to kolejne podejście do wyrzucenia Daniela Ozona z pracy – za każdym ministrowi energii, który naciskał na zwolnienie menedżera, na drodze stawali związkowcy murem opowiadający się za Ozonem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJYGNDS
rynek pracy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
FURION
2 lata temu
Zamknąć to możecie swoje mordy! Ci co mieszkają od zawsze na Śląsku to mają prawo się wypowiadać nie Wy gorole bez pojęcia! Wasze dziady się w grobie przewracają jak to słyszą! Tępe gorole!
on
2 lata temu
Zamknac krety w kopalniach i po klopocie.
tylko żadają
2 lata temu
Rozgonic to towarzystwo dać najniższa krajową i do roboty Po pracy do kościala i spania
bEJYGNDT