Notowania

Gowin przed komisją ds. VAT: podczas spotkań z Andrzejem Seremetem nie poruszano tematu karuzel VAT-owskich

Jarosław Gowin zapewnił, że nie rozmawiał o karuzelach VAT-owskich z prokuratorami. Były minister sprawiedliwości był przesłuchiwany przed komisją śledczą ds. VAT.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Jarosław Gowin był we wtorek przesłuchiwany przez komisję śledcza ds. VAT

Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości, powiedział, że podczas spotkań z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem i z Krajową Radą Prokuratorów temat karuzel VAT-owskich czy potrzeba uszczelnienia prawa w tym zakresie nie była w ogóle omawiana. Zapewnienie takie padło podczas wtorkowego przesłuchania przed sejmową komisją śledczą ds. VAT - informuje PAP.

- W czasie, kiedy byłem ministrem sprawiedliwości, prokuratura była niezależna od Ministerstwa Sprawiedliwości, w związku z tym moje kontakty z prokuraturą ograniczały się wyłącznie do spotkań z prokuratorem generalnym panem prokuratorem Andrzejem Seremetem oraz z Krajową Radą Prokuratorów – powiedział Gowin.

* Zobacz także: 66 mld zł na inwestycje kolejowe. 90 proc. środków zaangażowanych*

Dodał, że nie przypomina sobie, by w czasie któregokolwiek spotkania któraś ze stron poruszyła temat karuzel VAT-owskich czy potrzeby uszczelnienia prawa w tym zakresie.

Uszczelnienie systemu podatkowego nie było też, w jego ocenie, tematem, "który byłby przedmiotem jakichś szerszych dysput w ramach kierownictwa Platformy Obywatelskiej".

- Chciałbym jednak zastrzec, że jak powszechnie wiadomo, nie należałem do kręgu najbardziej zaufanych osób ówczesnego premiera i przewodniczącego Platformy pana Donalda Tuska. Nie mogę zatem wykluczyć, że w kręgach węższych, w których skład wchodziły osoby obdarzone przez pana premiera Tuska zaufaniem, taka tematyka była poruszana – zastrzegł były minister.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-01-2019

BlueWychodzi na to, że on w ogóle w tym rządzie to był tylko w wyniku przymusowej łapanki! :D

29-01-2019

do wyborówJarosław jak Piotr zapiera się znajomości, a na wyżyny polityki wszedł za sprawą p. Donalda Tuska, żenada-karierowicz.

29-01-2019

kilNie cieszył się zaufaniem Tuska? Kaczyńskiego też nie. Gowin jest mu potrzebny tylko po to, by mieć większość w sejmie, no i do merdania ogonkiem … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)