Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Granica polsko-białoruska. Nowy rząd ma plan na rozwiązanie problemu

Podziel się:

- Zapora na granicy polsko-białoruskiej zostanie wzmocniona. Polska nie potrzebuje płotu, tylko skutecznej zapory. Dzisiaj polska granica jest dziurawa jak sito - my to zmienimy - zapowiedział w czwartek w Polsat News poseł KO Marcin Kierwiński, który jest wymieniany jako kandydat na ministra spraw wewnętrznych.

Granica polsko-białoruska. Nowy rząd ma plan na rozwiązanie problemu
Granica Polski z Białorusią (twitter, @Straz_Graniczna)

Kierwiński zapewnił, że zapora na granicy polsko-białoruskiej zostanie, ale będzie ona wzmocniona.

Chcą wzmocnić zaporę na granicy

- Zrobimy wszystko, aby była ona naprawdę skuteczna. Dziś mamy płot, Polska nie potrzebuje płotu, tylko skuteczną zaporę. Tam potrzebne są nowe rozwiązania, chociażby teleinformatyczne i realne wzmocnienie tego, co robi straż graniczna - wskazał poseł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Starcie Hołownia-Morawiecki. "PiS gra na podział nowej koalicji"

- Straż graniczna robi fantastyczną robotę, ale oni po prostu potrzebują wsparcia w zakresie obrony granic - ocenił poseł KO. -Ta zapora zostanie wzmocniona. Zrobimy wszystko, żeby nasza granica była bezpieczna, natomiast bezpieczeństwo nie wyklucza humanitarnego zachowania - zaznaczył.

Przyznał, że jego zdaniem, "to, co się dzieje na polskiej granicy, jest dziś cały czas nieakceptowalne". - Polska granica jest dziurawa jak sito - my to zmienimy - powiedział.

Audyt inwestycji rządu PiS

- Jeżeli chodzi o realizację tej inwestycji oczywiście będzie audyt - dodał Kierwiński.

Na 186 km granicy z Białorusią zbudowana została w 2022 r. stalowa zapora o wysokości 5,5 m, która jest głównym elementem zabezpieczenia tej granicy przed nielegalną migracją. Jej uzupełnieniem jest system kamer i czujników, który powstał na 206 km tej granicy i w całości jest już użytkowany przez polskie służby graniczne.

SG wybrała niedawno wykonawcę takiej zapory elektronicznej również na rzece Bug, wzdłuż granicy z Białorusią w województwie lubelskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP