Notowania

wiadomości
21.07.2019 13:01

Grecy chcą obniżać podatki. Premier przekonuje, że najgorsze za nimi

- Grecja potrafi - mówi nowy premier tego kraju Kyriakos Micotakis. Polityk zapowiada od września obniżenie podatku dochodowego z 28 proc. do 24 proc. W dół mają pójść również stawki innych danin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Grecki premier Kyriakos Micotakis obiecuje też renegocjować i uregulować greckie zobowiązania wobec wierzycieli. (Fot: ALEXANDROS VLACHOS)

- Grecy chcą rządu, który pokaże w praktyce, że Grecja potrafi - grzmiał w parlamencie Micotakis, cytowany przez PAP, zapowiadając natychmiastowe zmiany obniżenie podatku od nieruchomości.

Najmniej zarabiający Grecy mogą liczyć nawet na 30 proc. obniżkę stawki. Nieco bardziej majętni na 20 proc., a najbogatsi - 10 proc. Jak podaje grecki rząd, obniżka podatków w tym zakresie dotyczyć będzie 6,4 mln właścicieli.

Polsce grozi kryzys jak w Grecji? Ekonomista wszystko wyjaśnił

Potem w dwóch etapach mają zostać obniżone podatki dla biznesu. Micotakis zapowiada od września zredukować podatek dochodowy z 28 proc., obecnie obowiązujących do 24 proc. w parze z tymi zmianami ma zostać wprowadzony obowiązeku wystawiania elektronicznych rachunków.

Dług publiczny nie tylko przekroczył bilion złotych, ale na początku roku rósł szybciej niż gospodarka
Polski dług rośnie szybciej od PKB. Najnowsze dane Eurostatu

Te korzystne dla swoich obywateli zmiany grecki premier usprawiedliwa dążeniem rządu do szybszego rozwoju gospodarczego. Ma to wspomóc właśnie "odważniejsze redukcje podatków" - jak określa to Micotakis.

Polityk z tymi postulatami wygrał wybory. Podczas kampanii Micotakis, zapowiadał też renegocjacje warunków spłaty greckich zobowiązań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, unia eurpoejska, grecja
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-07-2019

Leon ZCiekawe czy w Polsce też kiedyś będzie rządzić prawica? Bo póki co mamy tylko lewicę - raz tęczową, a raz sutannową....

21-07-2019

a POtem spektakularnieogłoszą bankructwo i będziemy ich ratować płacąc karę za to że byliśmy dobrymi gospodarzami

21-07-2019

wfeW Grecji dostawało się dodatek za mycie rąk w pracy, za punktualne przychodzenie itd. Jednak u nas rozdawnictwo tez tak się skończy, bo pieniądze nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (39)