Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grunty w miastach się kończą. Nowy pomysł rządu. "Apelowali o to deweloperzy"

- Grunty należące w miastach do Spółek Skarbu Państwa zostaną uwolnione przez państwo, to jeden z pomysłów rządu na zwiększenie liczby mieszkań w Polsce - powiedział w programie "Newsroom" WP Tomasz Narkun, inwestor i analityk rynku nieruchomości. – Tych gruntów jest dość sporo. Myślę, że część z nich zostanie przeznaczona na budownictwo wielorodzinne, także socjalne. I tu w pierwszej kolejności ruszą do akcji deweloperzy, bo są gotowi budować od razu. Zapowiedź rządu to plan uwolnienia gruntów, na których nic się nie dzieje, wobec których nie ma obecnie żadnych planów. Zresztą apelowali o to deweloperzy. Grunty w miastach się kończą, ceny na przetargach są mocno podbijane, a potem i mieszkania kosztują fortunę. Część uwolnionych gruntów zostanie wykorzystana na budownictwo socjalne, część zostanie zagospodarowana przez deweloperów. To krok w dobrą stronę.
0
0
57
Podziel się
Komentarze (57)
zobacz więcej komentarzy (57)
KOMENTARZE
(57)
Land Owner
miesiąc temu
Większość tu komentujących to post komuna. Tereny zielone zablokować włascicielom by nic tam nie mogi robić i najlepiej zakazać im się nawet zbliżać do nich, zabrać teren właścicielom najlepiej za darmo i zrobić post komunie parki. Post sowiety wygonić. Właścicieli proszę by grodzili swoje posiadłości i nie wpuszczać obcych na swój teren.
Mądrala
miesiąc temu
Często buduje się gdzie popadnie najlepiej na terenach zielonych , brzegach jezior na plażach w parkach krajobrazowych itp. Potem grodzi sie obiekty uniwożliwiajac dostęp innym. Słowo gdzie popadnie oczywiście nie jest przypadkiem.
Gość
miesiąc temu
Jak budują to na trzy bloki jedn dla miasta socjal
Złodzieje!
miesiąc temu
Morawiecki już przepisał coś z tych gruntów na żonę?
Gość
miesiąc temu
Taaak, najlepiej niech zabiorą wszystkie tereny zielone i dadzą pijawkom deweloperom. Zamiast zrobić więcej parków, miejsca do spacerów i rekreacji. Tak się zarabia "ciężkie" pieniądze w Polsce. Trzeba utworzyć grupę wpływowych ludzi, pocisnąć trochę kolesiów z Sejmu i rządu, a oni dadzą, za sowitą zapłatę, zgodę na wszytko czego się od nich żąda.
...
Następna strona