Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Handel w dołku? "Sytuacja w Polsce jest dramatyczna"

- Oddaliśmy półki sklepowe i hurt zagranicznemu kapitałowi. Zobaczmy, co zrobili Niemcy? Oni strzegą swojego rynku. Tam nie ma francuskiego marketu - powiedział w programie „Money. To się liczy” Alfred Bujara, szef sekcji handlu w NSZZ Solidarność. - Wielkie sieci wyprowadzają podatki za granicę, i to w majestacie prawa. Sytuacja w Polsce wygląda tragicznie z punktu widzenia małych przedsiębiorców.

przedsiębiorcy
947
Podziel się:
KOMENTARZE
(947)
Ma ik
4 lata temu
Jesteście współwinni obecnej sytuacji!Koniec.Kropka!Będziecie za to rozliczeni!!!
Łapa
4 lata temu
A co Wyście myśleli ??? Że jakoś to będzie ??? Państwo ma to gdzieś , bo wielkie sieci handlowe = wielkie podatki ! Gdzie była ta Solidarność jak powstawały kolejne markety i sieci handlowe ??? Teraz się obudzili ! Ignoranci i populiści !
Marcin
4 lata temu
Jak tylko widzę "Solidarność" to mam odruchy wymiotne. Decydować powinni klienci gdzie i kiedy chcą robić zakupy, jeśli są chętni na pracę w niedziele i są chętni na zakupy w niedziele to nie ma tutaj konfliktu interesów. Jak zagraniczny kapitał wyprowadza z Polski zyski nie odprowadzając od tego podatków to po prostu i zwyczajnie ulżyjmy naszym przedsiębiorcom, żeby byli bardziej konkurencyjni.
The
4 lata temu
Najpierw trzeba mieć na to pieniądze. Dziwię się że ktoś kto mówi cokolwiek o gospodarce nie ma o tym zielonego pojęcia. Jedyny sposób na posiadanie pieniędzy jest zarabianie ich. Podobnie jak w gospodarstwie domowym jest zarobkowanie tak w gospodarce jest to eksport. Polska ma skumulowany kapitał od czasu transformacji i jedynym sposobem żeby się rozwijała było wpuszczenie inwestorów. Zabezpieczenie przed odplywem kapitału to inna sprawa i tu jest wiele do zrobienia. Mimo wszystko gdyby nie ten kapitał dziś moglibyśmy mówić wyłącznie o firmach kulczyka Solorza i spółkach państwowych.
zgred
4 lata temu
Solidarność reprezentująca rządzących a nie ludzi pracy . Co z emeryturami po 40 latach płacenia składek ,gdzie jest solidarność ?
...
Następna strona