Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|

Handel w niedzielę. Otwarcie sklepów w mikołajki z poparciem sejmowej komisji

12
Podziel się

Wszystko wskazuje na to, że w niedzielę 6 grudnia sklepy będą otwarte. Pracownicy handlu nie dostaną jednak za ten dzień wyższej stawki, jak postulowała Lewica.

Handel w niedzielę. Otwarcie sklepów w mikołajki z poparciem sejmowej komisji
Mikołajki 6 grudnia będą niedzielą handlową. (Flickr, Charlie Brewer, (CC BY-SA 2.0))
bDBdHYmt

Rząd wprowadza 6 grudnia niedzielę handlową. Sejmowa komisja Polityki Społecznej i Rodziny poparła w czwartek zapis w rządowym projekcie ustawy o zniesieniu zakazu handlu tego dnia.

Jak uzasadniono w projekcie, dodatkowa niedziela handlowa ma nieco rozłożyć liczbę klientów, którzy ruszają na przedświąteczne zakupy.

bDBdHYmv

"Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna" - czytamy w uzasadnieniu. "Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r."

Zobacz także: Górale tracą cierpliwość. Zapowiadają wielki najazd na Warszawę. "Wyrok śmierci dla naszych firm"

Komisja nie zgłosiła zastrzeżeń do tych zapisów. Przepadła jednak poprawka Lewicy, przewidująca wypłacenie pracującym tego dnia 150 proc. wynagrodzenia. Została potem zgłoszona jako wniosek mniejszości.

bDBdHYmB

Komisja zdecydowała wcześniej na połączenie dwóch projektów ustaw i do rządowego dołączono zgłoszony przez posłów PO, zakładający zniesienie zakazu handlu w niedzielę w czasie stanu zagrożenia epidemicznego lub epidemii i przez 60 dni po ich zniesieniu.

bDBdHYmW
Źródło:
KOMENTARZE
(12)
Beata
2 miesiące temu
Żenada, wszystkich się chroni przed przed koronawirusem tylko nie sprzedawców, jesteśmy poprostu mięsem armatnim, do odstrzału na pierwszy ogień. Spójrzmy chociażby na nauczycieli, ciągle im się tyłki chroni, cały czas w domach, i na dodatek normalna wypłata, ale niezadowoleni na okrągło,. Nie ma sprawiedliwości, my sprzedawcy jesteśmy ludźmi gorszego sortu, i to jest prawda ludzie zacznijcie nas wkoncu doceniać, bo gdybyśmy my zaczęli strajkować, to nawet chleba nie kupicie ani papieru do dupy!!!!!!
Kasjer
2 miesiące temu
A gdzie nasze dodatkowe pieniądze! Ledwo żyjemy od dźwigania A wy tylko potraficie pracy dokładać. Sobie pewnie premie świąteczne nie omieszkają przyznać!
Kasti
2 miesiące temu
To jest wyzysk my nie jesteśmy robotami! Sami siadać i otwierać urzędy w ten dzień!. I jeszcze oczekują że kasjer uśmiechnięty do klienta marudy będzie? Nie ma mowy. I tak lemngi będą chodzić dziennie nic to nie da. Ja na pewno w ten dzień do pracy się nie wybieram, moja w tym głowa..
bDBdHYmX
Wkurzona
2 miesiące temu
Oczywiście,bo pracownicy handlu nic nie znacza. W grudniu 3 niedziele pracujące i żadnego dodatku za to. Tak było,jest i będzie. Szkoda słów. A teraz w większości sklepów pracownicy nawet premii świątecznej nie dostaną,bo przecież jest kryzys. Możecie zapieprzac za najniższa krajową,zwłaszcza grudzień jest straszny. Klienci niemili,spieszą się i traktują ludzi jak służbę.
Ona
2 miesiące temu
Ograniczona liczba osób na wigilię i święta A ludzie na zakupy pójdą i co kupią żarcie już 6 grudnia i wyrzuca