Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
MKS
|

Handel wraca do galerii. To nie będą jednak zakupy przedświąteczne, jakie pamiętamy

6
Podziel się:

Od soboty 28 listopada sklepy w galeriach handlowych ponownie będą otwarte. Handlowcy cieszą się na powrót klientów, nawet jeśli nowe przepisy ograniczają liczbę osób, które mogą znajdować się w sklepach.

Handel wraca do galerii. To nie będą jednak zakupy przedświąteczne, jakie pamiętamy
(Pixabay)
bEJVUIAB

Na to sieci handlowe czekały od trzech tygodni: w sobotę 28 listopada ponownie otwarte zostaną sklepy odzieżowe, obuwnicze czy z elektroniką, które znajdują się w galeriach handlowych.

"Od dnia 28 listopada 2020 r. zakłada się jednak przywrócenie możliwości funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym, z wyłączeniem działalności polegającej na prowadzeniu sal zabaw" – napisano w uzasadnieniu do rozporządzenia, które przywraca działalność sklepów i punktów usługowych w centrach handlowych, a które przywołuje PAP.

bEJVUIAD

To już nie będą te galeria handlowe, które pamiętamy z "przedświątecznej gorączki" z poprzednich lat. Na jedną osobę musi przypadać co najmniej 15 m kw, więc zarządcy i całego obiektu, jak i poszczególnych sklepów będą musieli ograniczać ruch.

Zobacz także: Jak powinno przebiegać luzowanie obostrzeń? "Otwarcie galerii etapami"

Kolejna zmiana nie wynika z rozporządzenia, ale jest naturalną konsekwencją tego, że w galeriach nie może tworzyć się tłum, a ludzie mają możliwie szybko realizować zakupy i wychodzić. Możemy więc zapomnieć o świętym Mikołaju, z którym mogły się fotografować dzieci czy koncertach, które w poprzednich latach zachęcały do zakupów.

bEJVUIAJ

Nadal będą obwiązywać tzw. godziny dla seniorów (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-12.00), przy czym z uwagi na zwyczajowo skrócony czas pracy w dniu 24 grudnia 2020 r. proponuje się rezygnację z tego obostrzenia w tym dniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJVUIBe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Aaa
11 miesięcy temu
Nic nie pomogą ograniczenia, jak nie zwiększą ilości kas, bo tam jest kumulacja klientów!
AGA
11 miesięcy temu
Czy oprócz wielu innych mankamentów, to ten Rząd jest głuchy, przecież jest to uszczęśliwianie na siłę, ogromna większość nie chce godzin dla seniorów ! Odetkajcie uszy chociaż przed Świętami .
Megi
11 miesięcy temu
Chore to wszystko
bEJVUIBf
Betina
11 miesięcy temu
Jedno co się nie zmieni to będą bardzo długie kolejki jak zawsze co roku😉
Ona
11 miesięcy temu
Kiedyś galerii nie było i ludzie żyli A dzisiaj wystawili takie molochy i te ludziska się tam blakaja dzień dnia