Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Handel zagraniczny Niemiec. Polska wyprzedza Wielką Brytanię

20
Podziel się:

Obroty w eksporcie niemieckich towarów do Wielkiej Brytanii gwałtownie maleją. To efekt brexitu.

Wielka Brytania coraz dotkliwiej odczuwa skutki nadchodzącego brexitu.
Wielka Brytania coraz dotkliwiej odczuwa skutki nadchodzącego brexitu. (East News, CHRIS J RATCLIFFE)
bEIIpLoB

Już teraz zbliżające się wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej obciąża niemiecki bilans handlowy. Według prezesa niemieckiego Zrzeszenia Handlu Hurtowego, Usług i Handlu Zagranicznego (BGA) Holgera Bingemanna obroty w niemieckim eksporcie do Wielkiej Brytanii zmniejszyły się w ciągu roku o 3,5 mld euro. Tym samym w rankingu partnerów handlowych Niemiec Wielka Brytania spadła z piątego miejsca (w roku do 2016) na miejsce 13. To plasuje ją za Polską – powiedział Bingemann w wywiadzie dla dziennika "Reinische Post". Rozmiar strat może być jednak jeszcze większy i ocenić go będzie można dopiero za kilka miesięcy ponieważ wiele przedsiębiorstw na wyspach dokonało zakupów na zapas, by zapobiec przerwom w dostawach.

Bingemann ostrzegł niemiecki rząd i inne państwa UE przed bezumownym brexitem. – Twardy brexit będzie miał katastrofalne konsekwencje dla niemieckiego handlu zagranicznego – powiedział. Dodał, że w takim przypadku firmom eksportującym swoje towary na Wyspy grożą ogromne przeszkody w postaci ceł oraz biurokracji w zakresie logistyki, transportu, ochrony danych i podatków.

Zobacz także: Zobacz także: Brexit. Ekspert: Potrzeba ulg zachęcających do powrotu do Polski
bEIIpLoD

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEIIpLpe
Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(20)
Kazimierz
2 lata temu
Dokładnie takie same 'przeszkody w postaci ceł oraz biurokracji' czekają angielskie wyroby wwożone do Unii. Może to spowoduje, że nowe umowy handlowe będą zawierane szybciej niż umowa Brexitu.
ALLO
2 lata temu
Krótko żyjecie mało wiecie ale za to dużo paplacie bez sensu i nie wiecie że UK to pusta nazwa bo dawno przestała być mocarstwem i wszystkie jej kolonie z których doili niemiłosiernie zyskały niepodległość - zbudowali swoją gospodarkę na wyzysku innych narodów - gdy zabrakło kolonii i zajrzała w oczy bieda bo na brita nie miał kto pracować to na kolanach prosili o wpuszczenie do EWG(europejska wspólnota gospodarcza ) gdy im się to w końcu udało wydoili z tego związku co się dało i jak stanęli na nogi za sprawą taniej siły roboczej z Europy to pokazali UE środkowy palec bo już mają nowego sponsora za oceanem made in trump to jest mentalność brita zawsze historycznie żyjącego z wyzysku innych - patrz II WŚ gdzie za brytyjczyków walczyli hidusi , polacy australijczycy itd Churchill nigdy nie miał skrupułów aby cudzymi rękami załatwiać swoje cele - polscy ioficerowie walczący w wojsku brytyjskim nie dostali emerytur ani żadnych gratyfikacji które dostawali anglicy z którymi walczyli w rej samej jednostce - nie chcą nas? niech idą won! Od usa nic za darmo nie dostaną .Rozczochrany blondyn ma zapewniony byt do 7 pokolenia a zwykły brit na ciężarówce czy w fabryce zapłaci za te decyzje i przy okazji setki firm w całej Europie straci dorobek życia
twój nick
2 lata temu
Europa bez angoli da radę tak jak angole bez europy też dadzą radę...
bEIIpLpf
observer
2 lata temu
UK sobie poradzi a poza tym ma zawsze za sobą młodszego brata USA . Mają chyba najzdrowszą gospodarkę w Europie .
lol
2 lata temu
niemcy maja problem wiec Tusk grzmi