Notowania

brexit
08.10.2019 07:37

Handel zagraniczny Niemiec. Polska wyprzedza Wielką Brytanię

Obroty w eksporcie niemieckich towarów do Wielkiej Brytanii gwałtownie maleją. To efekt brexitu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wielka Brytania coraz dotkliwiej odczuwa skutki nadchodzącego brexitu. (Fot: CHRIS J RATCLIFFE)

Już teraz zbliżające się wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej obciąża niemiecki bilans handlowy. Według prezesa niemieckiego Zrzeszenia Handlu Hurtowego, Usług i Handlu Zagranicznego (BGA) Holgera Bingemanna obroty w niemieckim eksporcie do Wielkiej Brytanii zmniejszyły się w ciągu roku o 3,5 mld euro. Tym samym w rankingu partnerów handlowych Niemiec Wielka Brytania spadła z piątego miejsca (w roku do 2016) na miejsce 13. To plasuje ją za Polską – powiedział Bingemann w wywiadzie dla dziennika "Reinische Post". Rozmiar strat może być jednak jeszcze większy i ocenić go będzie można dopiero za kilka miesięcy ponieważ wiele przedsiębiorstw na wyspach dokonało zakupów na zapas, by zapobiec przerwom w dostawach.

Bingemann ostrzegł niemiecki rząd i inne państwa UE przed bezumownym brexitem. – Twardy brexit będzie miał katastrofalne konsekwencje dla niemieckiego handlu zagranicznego – powiedział. Dodał, że w takim przypadku firmom eksportującym swoje towary na Wyspy grożą ogromne przeszkody w postaci ceł oraz biurokracji w zakresie logistyki, transportu, ochrony danych i podatków.

Zobacz także: Brexit. Ekspert: Potrzeba ulg zachęcających do powrotu do Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
Deutsche Welle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-10-2019

ByNo i nie dlugo juz w UK nie kupicie polskich produktow.Polskie sklepiki kaput na bank a i tesco nie zaopatrzy w PL produkty

08-10-2019

Fan clarksonaCo z tego ze polska wyprzeda jak nadal malo placa i beda. Politycy i bogaci sie badziej bogaca.. a zwykli ludzie bida..

09-10-2019

marekJak Niemcy policzą straty to na kolanach będą prosić Wielką Brytanię, żeby wróciła do Unii.

Rozwiń komentarze (20)