Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Historyczne porozumienie. Morawiecki: osiągnęliśmy to, co chcieliśmy

1333
Podziel się

Jest zgoda w sprawie budżetu oraz pakietu dla gospodarki. - To był długi maraton, przełamaliśmy różne kryzysy w sprawie uzgodnienia budżetu. Europa potrzebuje zastrzyku inwestycyjnego - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Przywódcy uzgodnili budżet.
Przywódcy uzgodnili budżet. (PAP/EPA)
bDXTtKqd

- Wspólna praca Grupy Wyszehradzkiej doprowadziła do sukcesu, który możemy przedstawić. To zarówno sukces finansowy, jak i dla architektury nadzoru - powiedział na konferencji premier Mateusz Morawiecki. - Chcieliśmy, aby te sumy były jak najwyższe - dodał.

- Dziś warto być Polakiem, byliśmy żołnierzami w zespole Mateusza Morawieckiego - mówił z kolei węgierski premier Wiktor Orban.

Przypomnijmy, unijni przywódcy uzgodnili, że budżet wyniesie 1 bln 74 mld euro, zaś fundusz odbudowy europejskich gospodarek po pandemii COVID-19 - 750 mld euro w formie dotacji i pożyczek.

bDXTtKqf

- 124 mld euro w bezpośrednich dotacjach. Takiej kwoty wcześniej nie było. To dobry kontrakt dla Polski. Razem z pożyczkami to ponad 160 mld euro. To będzie dobry zastrzyk inwestycyjny - zaznaczył szef rządu.

Morawiecki wskazał, że wydatki budżetowe nie będą powiązane z - jak to ujął - tzw. praworządnością. Co ciekawe, szef Rady Europejskiej Charles Michel i szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowali wspólnie na wtorkowej konferencji, że będzie zupełnie inaczej.

Zobacz także: Obejrzyj: Dług publiczny ukrywany? Ekonomista mówi wprost
bDXTtKql

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXTtKqG
KOMENTARZE
(1333)
Pomorze.
9 miesięcy temu
POKO-Totalni nie mogą się pogodzić z przegraną i cały czas gryzą_skowyczą . Ich nierządy najlepiej wychodziły u SOWY i PRZYJACIELE.
Dzięki!
9 miesięcy temu
PANIE PREMIRZE, czapki z głów. Przyejmność być Polakiem. - Brawo , tylko w Pana wierzę !!!
ALL
10 miesięcy temu
NIBY PREMIER ZA WCZEŚNIE SIĘ CHWALI. ZOBACZYMY TO W STYCZNIU 2021! OBY NIE PŁAKAŁ!!!
bDXTtKqH
wschodniak
10 miesięcy temu
Praworządność według Niemców: Jak Hitler ukraść to dobrze, jak Hitlerowi zabrać to źle
wiktor
10 miesięcy temu
Brawo ! Nie udało się nałożyć Polsce i Węgrom ciasnych kajdanek ! Zachowujemy prawo weta !!! - Wyborcy POTrzaskani -Teraz nawalacie na Pana Premiera, ale jak pieniążki zostaną przelane, to pierwsi będziecie się w kolejkach ustawiać i wyciągać po nie te swoje bialutkie rączki. Do roboty. Pieniądze będą dla tych w pierwszej kolejności, których chcecie bojkotować wam są niepotrzebne bo jesteście wykształceni i bogaci. Dla was pieniądze ma pan Rafał.
...
Następna strona