Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hotel Gołębiewski w Pobierowie. Budowa trwa, mamy nowe zdjęcia

Budowa Hotelu Gołębiewski w Pobierowie cały czas trwa, choć z mniejszym rozmachem niż przed pandemią. Teraz prace przeniosły się do budynku - donoszą turyści, którzy rozpoczęli już urlop nad morzem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP)
Budowa Hotelu Gołębiewski w Pobierowie trwa, choć przez epidemię znacznie zwolniła

- Samochody podwykonawców przyjeżdżają na teren budowy. Słychać, że prace toczą się przede wszystkim w środku - mówi nam jedna z turystek, która spędza urlop w Pobierowie.

Budowa hotelu w Pobierowie trwa już od ponad roku. Teraz jednak wyraźnie wyhamowała. Powodem oczywiście koronawirus, który znacząco utrudnił prowadzenie biznesu w branży turystycznej.

Wielkie otwarcie giganta na 3 tysiące osób miało nastąpić już w przyszłym roku. I rzeczywiście nastąpi, ale nie będzie już takie wielkie. Mówił o tym sam właściciel sieci.

Obejrzyj: Hotel Gołębiewski w Pobierowie z opóźnieniem przez pandemię. "Jeszcze 3-4 lata"

- Będę dążył do tego, żeby otworzyć przynajmniej część obiektu w 2021 roku. Oczywiście bez żadnego uszczerbku dla komfortu gości - mówił miesiąc temu Tadeusz Gołębiewski w programie "Money. To Się Liczy".

Cała budowa może jednak potrwać znacznie dłużej. Gołębiewski szacuje, że powinna zająć około 3-4 lata.

Biznesmen zdradził, że w dobie kryzysu pojawiło się kilku chętnych na odkupienie giganta. - Miałem oferty na przykład ze Szwajcarii, ale to propozycja przejęcia za bezcen - mówił Gołębiewski. I zdecydował się na kontynuowanie inwestycji.

Budowa hotelu trwa już od grubo ponad roku, a my relacjonowaliśmy ją w naszych serwisach wielokrotnie. Byliśmy również na miejscu. To obiekt wielu kontrowersji nie tylko wśród turystów, ale również - a może przede wszystkim - wśród mieszkańców Pobierowa i okolic.

- Boję się, że z Pobierowa zrobią się takie Mikołajki. Bo przecież hotele Gołębiewskiego przyciągają specyficzną klientelę. Są to zwykle bogaci ludzie. A do Pobierowa przyjeżdżają rodziny z dziećmi niezależnie od zawartości portfela - mówiła nam pani Zofia, która wypoczywa w Pobierowie.

- Pobierowo może przejść podobną przemianę, jak niegdyś Międzyzdroje. A ja wolę spokojne miasteczko, do którego przyjeżdżam od lat. Boję się, że to ostatnie takie wakacje w Pobierowie, że gdy Hotel Gołębiewski ruszy, to wszystko się tu zmieni - przyznawała inna turystka.

Hotele Gołębiewski mieszczą się obecnie m.in. w Karpaczu, Mikołajkach oraz Wiśle. Zdaniem wielu swoimi ogromnymi rozmiarami niszczą one pejzaże w najpiękniejszych częściach Polski. A przez takie hotele spokojne kurorty zamieniają się w turystyczne molochy, przyciągające tłumy urlopowiczów czy uczestników konferencji.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: hotel gołębiewski, pobierowo, turystyka, gołębiewski, inwestycje
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-06-2020

CastW takim kołchozie nie zamieszkałbym nawet za darmo.

11-06-2020

zenGość ma jaja

11-06-2020

KODPrzeczytajcie warunki jak można się budować nad morzem rzadko kiedy jest zgoda na więcej niż 3 piętra a to więcej niż 10 czyli co bogaci mogą?

Rozwiń komentarze (296)