Notowania

Huawei pozywa amerykańską firmę. Ma pretensje o naruszenie praw patentowych

Huawei domaga się odszkodowania od amerykańskiego operatora telekomunikacyjnego Verizon, za korzystanie przez amerykański koncern z technologii chronionej patentem należącym do chińskiego giganta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Pozew przeciwko amerykańskiej firmie Verizon chiński koncern złożył w amerykańskim sądzie rejonowym w Teksasie. (Fot: Bolesław Breczko)

Pozew przeciwko amerykańskiej firmie Verizon chiński koncern złożył w amerykańskim sądzie rejonowym w Teksasie w czwartek - informuje portal wnp.pl. Poprzedziły go długie, ale bezowocne negocjacje w kwestii warunków licencji.

Premier Boris Johnson musi podjąć istotną decyzję ws Huawei.
Budowa sieci 5G. Boris Johnson musi podjąć decyzję ws. Huawei

Huawei przedstawiło szczegółową listę 12 patentów chroniących technologię oraz dowody rzeczowe na wykorzystanie przez Verizon rozwiązań wymyślonych przez chińskiego giganta.

Sieć 5G od Huawei. "Nie pokazujmy palcem jednego dostawcy"

10 proc. do 15 proc. przychodów Huawei każdego roku przeznacza na badania i rozwój. Jak czytamy w portalu wnp.pl, tylko w ciągu ostatnich 10 lat zainwestowała w to ponad 70 mld dol. Dzięki temu usnakcjonowała 80 tys. patentów na całym świecie - w tym ponad 10 tys. w samych Stanach Zjednoczonych.

Premier Boris Johnson zdecydował się na kompromis.
Budowa sieci 5G. Boris Johnson daje Huawei ograniczony dostęp

Teraz chiński koncern czeka długa droga sądowa, aby dowieść swoich racji. Przypomnijmy, że od 2019 r. Huawei znajduje się na amerykańskiej tzw. czarnej liście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Tagi: huawei, patenty, usa, sąd, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-02-2020

wgrOstatnia rzecz w jaką uwierzę to oryginalne pomysły chińczyków.

Rozwiń komentarze (1)