Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
MBL
|

Huta Częstochowa na sprzedaż. Po raz trzeci

54
Podziel się

Cena wywoławcza to 190 mln zł. Termin składania ofert mija 21 stycznia 2021. Takie są warunki trzeciego przetargu na zakup Huty Częstochowa.

Huta Częstochowa na sprzedaż. Po raz trzeci
Częstochowski sąd zatwierdził warunki nowego, trzeciego już przetargu na sprzedaż Huty Częstochowa. (Flickr, Marcin Kapica)
bEpWcWbV

Do trzech razy sztuka? Sąd w Częstochowie zatwierdził warunki nowego, trzeciego już przetargu na sprzedaż Huty. Cena wywoławcza wynosi 190 mln zł, a termin składania ofert upływa 21 stycznia 2021 r.

Co ważne, wcześniej sąd odrzucił wniosek syndyka o wydłużenie terminu przygotowania przetargu do końca tego roku.

bEpWcWbX

Do pierwszego przetargu, który rozpisano w ubiegłym roku, nikt się nie zgłosił. Cena wywoławcza wyniosła wtedy 250 mln zł. W kolejnym przetargu, w którym cena wynosiła 220 mln zł, jedyną ważną ofertę złożyła firma Sunningwell Steel Polska.

Spółka ta jest obecnie dzierżawcą upadłej Huty (zgodnie z decyzją sądu, dzierżawa ma obowiązywać do sprzedaży przedsiębiorstwa, jednak nie dłużej niż do 30 czerwca 2021 r.).

Do podpisania umowy pomiędzy Sunningwell a Hutą nie doszło. Sąd uznał, że stało się tak z winy oferenta. Zgodnie z prawem upadłościowym Sunningwell Steel Polska nie może brać udziału w kolejnym przetargu.

bEpWcWcd
Zobacz także: Black Friday. UOKiK tropi fałszywe promocje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpWcWcy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(54)
Slav
8 miesięcy temu
Niech sobie związki z huty kupią zobaczymy ile czasu będą istnieć. Hutę już dawno powinni zamknąć.
szenzi
8 miesięcy temu
Sugeruję coby ją przejął Bank PeKaO SA. Mieli siano na wykup owego Banku coby wsadzić tam swoich ludzi to niechaj teraz pochylą się nad Państwowym przedsiębiorstwem dotychczas wnoszącym istotny wkład w gospodarkę tegoż kraju!
weteran
8 miesięcy temu
Sasin, a gdzie repolonizacja majątku, czyżby wzniosłe hasło PISu bez pokrycia. Hańba, a miało wszystko wrócić w ręce narodu, kłania się Tusk Panie Jarku.
bEpWcWcz
skandal
8 miesięcy temu
Huta za miliony a tvpis za miliardy.
Realista
8 miesięcy temu
Jak nie zarabia na siebie to sprzedać albo zamknąć. Jak ktoś potrafi taniej wytapiać stal to konkurencji zabiera klientów. Wtedy jest ostatni gwizdek do ulepszenia przedsiębiorstwa bo długotrwały brak odpowiedniej klientów przyczyni się niechybnie do upadku firmy. Teraz nowy lider np huty w chinach będą musiały się pilnować by nikt w przyszłości nie odebrał im klientów. Jak tak się stanie to owi klienci będą mieli dostęp do stali po jeszcze niższych cenach. Tak działa niewidzialna ręka rynku, klientów ma ten kto oferuje lepszy lub tańszy produkt.
...
Następna strona