Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Huta Częstochowa na zakręcie. Nagła zmiana syndyka

Przedłuża się decyzja w sprawie dzierżawy majątku ISD Huty Częstochowa. Dotychczasowy syndyk masy upadłościowej trafił do szpitala i zrezygnował z funkcji. Jest już jego następca, ale nie wiadomo, kiedy wybierze spółkę, która wydzierżawi majątek zakładu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Problemy Huty Częstochowa trwają (Fot: JACENTY DEDEK/REPORTER)

W ubiegłym tygodniu sąd nie zgodził się, by huta została sprzedana inwestorowi. A oferty złożyli m.in. Sunningwell International czy należąca do Liberty Group spółka Corween Investments. Pod koniec tygodnia do gry wkroczył jeszcze Cognor, ale i do tej oferty nie przychylił się sąd. Uznał natomiast, że należy ogłosić upadłość likwidacyjną i wyznaczył syndyka masy upadłościowej.

W poniedziałek sąd zgodził się także na dzierżawę majątku huty i przejęcie pracowników (chętne są dwie spółki: Cognor Holding i Sunningwell International Polska). Decyzję, do kogo trafi majątek Huty, miał podjąć syndyk, ale ten trafił w środę do szpitala - donosi RMF24. W efekcie zrezygnował on z funkcji.

Jest już jego następca, ale kłopot w tym, że nie wiadomo, kiedy podejmie decyzję.

Obejrzyj: Ograniczenie szarej strefy w paliwach. "Więcej inwestujemy w energetykę"

W poniedziałek pod siedzibą Sądu Rejonowego w Częstochowie, a konkretniej jego wydziału gospodarczego, zgromadziło się kilkudziesięciu pracowników huty. Byli rozgoryczeni decyzją sądu dotyczącą upadłości likwidacyjnej zakładu.

Liczyli na szybkie wykupienie ich pracodawcy i wznowienie produkcji. A tym samym powrót do pracy po kilku tygodniach przestoju. Ten trwa już od czerwca. Od tego czasu pracownicy nie mają co robić i otrzymują zaledwie 60 proc. wynagrodzenia za pracę.

To nie pierwszy raz, kiedy hutnicy protestowali przeciwko zamknięciu ich zakładu. W lipcu byli nawet w Warszawie i protestowali pod siedzibą PKO BP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-09-2019

pisno to nie będą wytapiać medaliki,a szkoooda

14-09-2019

podatnikwiększość firm w tym kraju jest na krawędzi, Pis szczyci się tylko PKN orlen, firmą która nie ma w kraju konkurencji, jest monopolistą , żyjącym z … Czytaj całość

14-09-2019

DawidPrzykre, że rządzą tym krajem nieudacznicy i przez 30 lat tylko doją Naród z pieniędzy kombinując chorym prawem jak zedrzeć kasę z ludzi … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)