Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Huta Częstochowa znów działa. Część załogi wróciła do pracy

Po blisko półrocznej przerwie ruszyła produkcja w Hucie Częstochowa. Na początku września sąd ogłosił upadłość zakładu, ale już dwa tygodnie później firma Sunningwell International Polska wydzierżawiła majątek huty i uruchamia produkcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
Od czerwca do października większość około 1200-osobowej załogi przebywała na tzw. postojowym, otrzymując 60 proc. wynagrodzenia

W piątek pracę rozpoczęła stalownia. Hutnicy wykonali pierwsze wytopy. To na razie próby. Od środy w przyszłym tygodniu stalownia ma już pracować pełną parą na trzy zmiany. 28 października uruchomiona zostanie walcownia – informuje RMF FM.

Dzierżawca huty zobowiązał się w umowie z syndykiem do uruchomienia produkcji do końca tego miesiąca, więc wszystko przebiega planowo.

Do pracy wróciła już większość załogi. To około 1200 osób, które przez ostatnie miesiące były na urlopach lub na tzw. postojowym.
Przypomnijmy, że hutaw maju wstrzymała produkcję, ponieważ jej właściciel nie miał środków na bieżącą działalność.

Obejrzyj: Po pierwsze: podatki. Tego przedsiębiorcy oczekują od rządu

Huta Częstochowa została sprywatyzowana w 2005 roku i stała się własnością ukraińskiego Związku Przemysłowego Donbas (ISD). To jedyny producent w Polsce grubych blach m.in. dla przemysłu stoczniowego i obronnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: huta częstochowa, upadłość, zakład pracy, śląsk, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-10-2019

dr54Największa na Bałtyku polska stocznia w Gdyni zanim Niemcy nie doprowadzili jej do upadłości kupowała blachy w Hucie w Częstochowie. Były bardzo … Czytaj całość

20-10-2019

Slazaczkaciekawe jak sie to ma to ochrony srodowiska na Slasku????????

30-10-2019

PNAMam nadzieję że huta stanie na nogi i zacznie produkcje na wielką skalę. Wystarczy trochę oszczędzić wymienic żarówki na energooszczędne i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)