Notowania

IKEA pozwana przez zwolnionego pracownika. Miał krytykować LGBT cytując Biblię

Zwolnionego mężczyznę reprezentuje Instytut na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris". IKEA sprawę skomentowała krótkim oświadczeniem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Ikea

Mężczyzna stracił pracę po tym, jak sprzeciwił się polityce firmy, która wspierała akcję Miesiąca Dumy LGBT zachęcając do udziału w niej również swoich pracowników – o czym informował tygodnik "DoRzeczy".

Pracownik swoją postawę podpierał cytatami z Biblii potępiającymi homoseksualizm. Firma w uzasadnianiu wypowiedzenia, które przytacza tygodnik, powołała się na swój wewnętrzny regulamin: "W ocenie Pracodawcy umieszczony przez Pana komentarz oraz Pana nastawienie i postawa naruszają zasady współżycia społecznego oraz stanowią przejaw braku szacunku oraz poszanowania odmienności osób o innej orientacji seksualne".

Obejrzyj: "Kim Pan jest, żeby decydować?". Biedroń ostro ws. Rafalali

Sprawą zwolnionego pracownika zajął się Instytut na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris", który sporządził pozew przeciwko IKEA. Co na to firma?

"Znamy pismo Instytutu Ordo Iuris. Co do zasady nie komentujemy spraw personalnych, a do takich należy wspomniana kwestia rozwiązania stosunku pracy" – napisała w oświadczeniu Katarzyna Broniarek dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej IKEA Retail. "Jednocześnie zapewniamy, że podstawą naszej kultury korporacyjnej jest wolność poglądów, tolerancja i szacunek dla każdego pracownika" - podkreśliła.

IKEA w krótkich słowach wyjaśniła jednak swoją decyzję. "W przypadku, gdy istnieje chociażby ryzyko naruszenia dóbr lub godności osobistej innych pracowników podejmujemy działania, zawsze zgodnie z prawem pracy i naszymi wartościami. We wspomnianym w piśmie przypadku, w naszej ocenie, taka właśnie sytuacja miała miejsce."

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2019

Jan z BibicZachowanie stanowiące przejaw braku szacunku oraz poszanowania odmienności osób o innej orientacji seksualnej było podstawą zwolnienia ale nikt nie … Czytaj całość

28-06-2019

ktośJa tam nie mam nic do homoseksualistów to w końcu jest ich prywatna sprawa co robią a innym osobom nic do tego, jednak środowisko LGBT uważam za … Czytaj całość

28-06-2019

rownyA jakby cytował koran? albo torę? to co wtedy? takie samo zachowanie władz IKEA czy diametralnie inne, warto by zrobić prowokację, ciekawy jestem co … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (56)