Trwa ładowanie...
bDmPkSvF

Notowania

Lgbt – Wszystkie wiadomości

141
23.09.2020 13:26

WIADOMOŚCI
 / 
"Strefy wolne od LGBT". Sztum ponownie głosował ws. kontrowersyjnej uchwały

Radni powiatu sztumskiego inaczej niż w Kraśniku zdecydowali się pożegnać z łatką nietolerancyjnego samorządu. Spór był jednak ostry. Głosujący przeciw uchwale mówią o potrzebie tolerancji, jej obrońcy o tym, że teraz "geje i lesbijki będą się panoszyć w powiecie".

77
24.08.2020 15:18

EDUKACJA
 / 
Odwołanie łódzkiego kuratora i słowa o "wirusie LGBT". Szef ZNP komentuje

Łódzki kurator Grzegorz Wierzchowski został odwołany. Wierzchowski mówił na antenie TV Trwam: "Jesteśmy na etapie wirusa, ale myślę, że ten wirus LGBT, wirus ideologii jest znacznie groźniejszy". Szef KPRM Michał Dworczyk zapewnia, że decyzja o odwołaniu zapadła jeszcze przed tymi słowami o LGBT i nie ma z nimi nic wspólnego. Co na to szef ZNP Sławomir Broniarz? - Traktujemy to jako socjotechniczny zabieg. Żeby nie dawać powodu do satysfakcji tym, którzy podnieśli larum w sprawie tej nieprzemyślanej wypowiedzi, powiedziano, że sytuacja w łódzkich szkołach jest dramatyczna - komentował w programie Newsroom WP. - Nie mieliśmy dotyczących tego sygnałów, bo musielibyśmy zadać sobie pytanie, co robił wojewoda, nadzór wojewody i kuratorium łódzkie w lutym czy marcu. Nie mieliśmy o tym sygnałów, a przez dwa miesiące wakacji nie przypuszczam, żeby akurat biuro wojewody w porozumieniu z ministrem edukacji było szczególnie zainteresowane działaniami oświaty łódzkiej, która w tym czasie była na wakacjach - skwitował.

40
12.08.2020 11:44

SZKOŁA
 / 
Tęczowa flaga w szkole? Reakcja ministra edukacji

- Ze względów epidemicznych nie zalecamy, by dzieci przynosiły do szkoły jakiekolwiek niepotrzebne przedmioty, które są trudne do zdezynfekowania - tak minister edukacji Dariusz Piontkowski odpowiada na pytanie, czy dzieci mogą do szkoły przyjść na przykład z tęczową flagą. Gość programu "Money. To się liczy" komentował tym samym gorący w ostatnich dniach spór wokół LGBT. - Po co ktoś miałby przynosić do szkoły jakąkolwiek flagę czy chorągiewkę? - mówił Piontkowski. Minister edukacji nie widzi jednak problemu w tym, by uczniowie przychodzili do szkoły ubrani w tęczowe bluzy czy koszulki. - Każda szkoła ma swój regulamin, w którym jest mowa o schludnym ubiorze. Jeśli ktoś chce się wyróżniać i ubrać wielokolorowo, to nie widzę w tym problemu - mówi Dariusz Piontkowski.

157
11.08.2020 11:45

UNIA EUROPEJSKA
 / 
"Strefy wolne od LGBT" bez pieniędzy z UE. "Ideologiczny prztyczek"

Komisja Europejska nie przyzna dotacji dla miast i gmin, które określiły się "strefami wolnymi od LGBT". - To jest ideologiczny prztyczek w nos, ale absolutnie nieznaczący. Środki, jakie miały być przekazane, to tak naprawdę po kilkanaście tysięcy euro, można powiedzieć, że to żadne środki - powiedział w programie "Money. To się liczy" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - Te środki to jedne z niewielu, które są dzielone bezpośrednio przez Komisję Europejską. Cała reszta jest dysponowana w ramach kopert narodowych i to my będziemy decydować, do jakich miast czy regionów te pieniądze trafią. Uchwała intencyjna, że pewnego rodzaju afirmacja środowisk LGBT nie jest tolerowana w danym mieście, nie oznacza, że te środowiska nie mogą uczestniczyć w życiu społeczno-gospodarczym na danym terenie - dodał.

1.4K
10.08.2020 17:13

LGBT+
 / 
Zagraniczne marki nie ukrywają wsparcia dla LGBT. "Polskie się po prostu boją"

Levi's, Coca-Cola, Apple, Google, Netflix, Zalando - lista międzynarodowych marek, które nie kryją wsparcia dla LGBT, jest bardzo długa. W Polsce podobne firmy można policzyć na palcach jednej ręki. "U nas nawet tęczowe logo jest uznawane za prowokację" - słyszymy.

bDmPkSvH
706
15.06.2020 14:28

LGBT
 / 
Strefy wolne od LGBT. Niedługo mogą być również wolne od unijnych pieniędzy

Unia Europejska stawia sprawę jasno: regiony, które ustanowiły na swoim terenie "strefy wolne od LGBT", mogą stracić unijne fundusze. Takie stanowisko prezentuje unijna komisarz Vera Jourova. Krytykuje ona również prezydenta Andrzeja Dudę.

252
06.02.2020 19:44

SAMORZĄD
 / 
Bitwa o Chocianów. Radni PiS walczą z LGBT, opozycja wytyka brak inwestycji

Radni PiS chcą wprowadzenia rezolucji "anty-LGBT" w gminie Chocianów, ci opozycyjni wytykają władzy zajmowanie się niepotrzebnymi sprawami, gdy inwestycje leżą odłogiem. Boją się odpływu turystów i tego, że gmina zostanie wykluczona z dofinansowania unijnymi środkami.

27
15.10.2019 18:39

LGBT
 / 
Coca-Cola ukarana za wsparcie LGBT. Koncern mówi o wartościach

Coca-Cola została na Węgrzech ukarana grzywną za kampanię #loveislove. Według urzędników reklamy szkodziły rozwojowi dzieci i młodzieży. Sam koncern przekonuje, że celem kampanii było promowanie równości.

157
06.09.2019 9:58

LOT
 / 
"Tęczowa zaraza" na pokładach PLL LOT. Związkowcy protestują

Najnowszy numer proponowanego przez PLL LOT pasażerom miesięcznika wzbudza kontrowersje. Okładka z "tęczową zarazą" zbulwersowała szefa związkowców. Mówi o skandalu i żąda wycofania periodyku.

bDmPkSvN
26
06.08.2019 7:20

LGBT
 / 
Coca-Cola wsparła LGBT. Węgierski poseł nawołuje do bojkotu

Kampania reklamowa Coca-Cola wzbudziła kontrowersje na Węgrzech. Platy uśmiechniętych par tej samej płci z popularnym napojem podpisane zostały tęczowym hasłem: "Miłość to miłość. Zero cukru, zero przesądów". Posłowie partii premiera Orbana nie wytrzymali.

312
25.07.2019 9:48

LGBT
 / 
Strefy wolne od "Gazety Polskiej". Shell i Circle K bojkotują tygodnik

Wydania "Gazety Polskiej" z naklejką "Strefa wolna od LGBT" nie dostaniemy na stacjach paliw Shell i Circle K. Firmy argumentują to tym, że nie zgadzają się na dyskryminację którejkolwiek z grup.

85
08.07.2019 15:22

LGBT
 / 
Głośne zwolnienie w IKEI. Wiceminister sprawiedliwości zabiera głos

- Toczy się postępowanie sprawdzające, czy nie doszło również do popełnienia przestępstwa w związku z podejrzeniem naruszenia praw pracowniczych przez Ikeę - mówił w programie "Money. To się liczy" Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości. - Każdy może głosić poglądy takie, jakie chce. My stoimy tylko na stanowisku, że nie można za nie nikogo karać - dodał.

11
02.07.2019 20:32

RICHARD QUEST
 / 
Korporacje toczą bitwy pod tęczowym sztandarem

Pięćdziesiąt lat temu, w upalną noc w Greenwich Village na nowojorskim Manhattanie, obskurny bar stał się centrum nowego rodzaju ruchu na rzecz praw obywatelskich. Po nalocie na Stonewall Inn, centralny punkt nowojorskiej społeczności gejowskiej, wybuchła bójka. Przerodziła się ona w zamieszki, a te ostatecznie wywołały rewolucję wśród części społeczeństwa, która została całkowicie zmarginalizowana i prześladowana - pisze dla money.pl czołowy publicysta CNN International, Richard Quest.

bDmPkSvO
150
28.06.2019 21:15

IKEA
 / 
Będzie drugi pozew przeciwko Ikei. Chodzi o zwolnionego pracownika z Krakowa

"Insynuacja Ikei jest niedopuszczalna. I narusza dobra osobiste Tomasza" - tak oświadczenie szwedzkiej sieci skomentował prawnik Ordo Iuris, który reprezentuje zwolnionego pracownika. I zapowiada kolejny pozew przeciwko firmie.

56
28.06.2019 8:24

IKEA
 / 
IKEA pozwana przez zwolnionego pracownika. Miał krytykować LGBT cytując Biblię

Zwolnionego mężczyznę reprezentuje Instytut na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris". IKEA sprawę skomentowała krótkim oświadczeniem.

14
27.06.2019 13:25

DYSKRYMINACJA
 / 
Rzecznik MSP komentuje sądową batelię o odmowę usługi fundacji LGBT. "Nic się nie stało"

- Nic takiego się nie stało. Było pewne starcie, próba, czy wszystko można narzucić drugiej osobie, ale jest wolność jednej jednostki i wolność drugiej jednostki - tak w programie "Money. To się liczy" Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców komentował wyrok Trybunału Konstytucyjnego w głośnej sprawie drukarza, który odmówił usługi dla fundacji LGBT. Zdaniem rzecznika, nie chodzi tu o orientację seksualną, ale o treści. Jak mówił, drukarz nie mógłby odmówić drukowania "obojętnych treści", ale w tej sprawie "treści były niezgodne z jego sumieniem".

188
02.06.2019 11:19

RYNEK SPOŻYWCZY
 / 
Ben&Jerry's poparł paradę równości. Burza w sieci, groźby bojkotu

"Małżeństwo dla wszystkich, bo miłość nie wyklucza" - jedno zdanie wystarczyło, by wywołać burzę. Producent lodów Ben&Jerry's w sobotę wyraził poparcie dla Parady Równości. Na Facebooku zawrzało, niektórzy klienci zapowiadają bojkot.

31
18.09.2018 16:06

MARKETING
 / 
Polskie firmy unikają osób LGBT

Komunikacja na linii polska firma-osoba z mniejszości seksualnych to rzadkość. Gdyby firmy zechciały się otworzyć, dużo by zyskały. Zupełnie jak na Zachodzie.