Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

"Tęczowa zaraza" na pokładach PLL LOT. Związkowcy protestują

157
Podziel się:

Najnowszy numer proponowanego przez PLL LOT pasażerom miesięcznika wzbudza kontrowersje. Okładka z "tęczową zarazą" zbulwersowała szefa związkowców. Mówi o skandalu i żąda wycofania periodyku.

PLL LOT nie widzi w sprawie problemu.
PLL LOT nie widzi w sprawie problemu. (Wikimedia Commons CC BY-SA)

Kolorowa okładka z postaciami w kombinezonach przeciwchemicznych i tytułem nawiązującym do "tęczowej zarazy" znalazła się w ofercie dla pasażerów LOT relacji Kraków-Chicago.

Pismo propagujące, delikatnie mówiąc kontrowersyjne treści, jest jednym z kilkunastu tytułów proponowanych przez PLL LOT pasażerom długodystansowym. Chodzi o wydawany przez powiązane ze środowiskami PiS Niezależne Wydawnictwo Polski miesięcznik "Nowe Państwo".

Zobacz także: Oglądaj też: Zakaz handlu w niedziele. Ucierpiały sklepy z wyposażeniem i budowlane

Wrześniowy numer zbulwersował m.in. szefa związkowców. "Skandal! Kolejne homofobiczne pismo, które na dodatek pojawiło się w ofercie PLL LOT (Kraków-Chicago)" – napisał na Twitterze Piotr Szumlewicz, szef nowego Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

Jak pisze dalej "domagamy się wycofania Nowego Państwa z oferty PLL LOT, empiku i innych dystrybutorów prasy!"

Z pismem do zarządu zwróciła się również organizacja pozarządowa Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Udostępnianie klientom prasy przed odlotem jest praktyką wielu linii lotniczych. Wątpliwości wzbudza jednak dobór tytułów ze względu na prezentowane w nich treści.

"Przewoźnik musi zrozumieć, że aspirując do bycia nowoczesną linią w jego samolotach nie może być miejsca na takie treści" – pisze Marek Stus na łamach "Pasażera".

Portal przytacza również stanowisko PLL LOT. "Polskie Linie Lotnicze LOT mają podpisane umowy na dystrybucję prasy z wieloma wydawcami, dzięki czemu na naszych pokładach można znaleźć tytuły dedykowane wszystkim pasażerom. Pośród gazet codziennych można znaleźć m.in. Gazetę Wyborczą, Puls Biznesu, Gazetę Polską Codziennie oraz International New York Times, zaś jeśli chodzi o czasopisma oferujemy naszym pasażerom m.in. Business Traveller Poland, Wprost, Nowe Państwo, Wysokie Obcasy Extra oraz Logo" informuje biuro prasowe.

LOT odniósł się również do homofonicznych treści ostatniego numeru miesięcznika. "Jako przewoźnik lotniczy nie komentujemy treści znajdujących się w mediach, gdyż w pełni uznajemy wolność prasy jako fundament demokratycznego ustroju naszego państwa i wspólnoty europejskiej. Co warto zaznaczyć, za treści publikowane w mediach odpowiada ich wydawca " – przytacza oświadczenie LOT-u portal Pasażer.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(157)
pytam
4 lata temu
Jak GW to dobra, nieksenfobiczna prasa, jak inni to nienawiśc?
Robert
4 lata temu
Ą gdzie jest założyciel tej śmieszniej fundacji niejaki Gaweł skazany przez sąd uciekł i doszedł do wniosku że jest tęczowy i go w Polsce przesladuja .
Anna
4 lata temu
A my jako pasażerowie żądamy żeby ten tytuł był dostępny !
Chłodnym Okie...
4 lata temu
Ciekawe co on myśli i jak się odnosi do Kacperka?
Papasmerf
4 lata temu
Będzie czym d pę wytrzeć
...
Następna strona