Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Strefy wolne od LGBT. Niedługo mogą być również wolne od unijnych pieniędzy

706
Podziel się:

Unia Europejska stawia sprawę jasno: regiony, które ustanowiły na swoim terenie "strefy wolne od LGBT", mogą stracić unijne fundusze. Takie stanowisko prezentuje unijna komisarz Vera Jourova. Krytykuje ona również prezydenta Andrzeja Dudę.

Regiony, które określiły się jako "strefy wolne od LGBT" mogą stracić unijne fundusze
Regiony, które określiły się jako "strefy wolne od LGBT" mogą stracić unijne fundusze (EASTNEWS)
bEsqJiQB

O sprawie pisze RMF FM, które dotarło do samej komisarz ds. praworządności.

Jourova wskazała nawet 5 regionów południowo-wschodniej Polski, które na wprowadzenie takich stref się zdecydowało. Nie padają jednak nazwy konkretnych miast, gmin czy powiatów.

Zdaniem komisarz jest to oburzające i - jak przyznała - "nie może uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się w Unii Europejskiej".

bEsqJiQD
Zobacz także: Obejrzyj: Magdalena Adamowicz po decyzji Andrzeja Dudy. "Można chronić rodzinę i osoby LGBT"

- Nie możemy finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości takie jak równość obywateli, co jest zapisane nie tylko w unijnym prawie, ale i w polskiej konstytucji - powiedziała Vera Jourova, cytowana przez RMF.

Urzędniczka odniosła się również do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który w weekend powiedział, że "LGBT jest gorsze niż komunizm". Cytat ten lotem błyskawicy obiegł światowe media. Jourova przyznała, że jest zażenowana tymi słowami i zapowiedziała, że Unia będzie sprawdzać respektowanie praw mniejszości przez państwa członkowskie.

bEsqJiQJ

W podobnym tonie wypowiadali się również członkowie sztabu wyborczego prezydenta.

Przypomnijmy, że ostatnie dni w debacie publicznej skupiły się przede wszystkim wokół kwestii światopoglądowych. Prezydent Andrzej Duda i jego obóz polityczny podkreślają, że LGBT to "ideologia, która zagraża polskim rodzinom".

Wyrazem poparcia dla "polskich rodzin" miało być podpisanie przez Andrzeja Dudę "Karty Rodziny". Obecnie urzędujący prezydent zobowiązał się w niej do ochrony oraz wspierania polskich rodzin.

bEsqJiQK

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEsqJiRe
fundusze unijne
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(706)
Patriota !
rok temu
- Nie ma tu mowy o konkretnych osobach , lecz o propagandzie która zagraża przyszłym pokoleniom !!! - Prezydent Andrzej Duda i jego obóz polityczny podkreślają, że LGBT to "ideologia, która zagraża polskim rodzinom". - Czy jest o dyskryminacji kogokolwiek za jego skłonności seksualne ? Nie ! Konstytucja którą przestrzega Zjednoczona Prawica i Prezydent Dudu mówi jasno ! - Każdy obywatel Polski ma takie same prawa bez względu na wyznania - poglądy ........
lukas
rok temu
Jak by na paradach ròwności zachowywali się normalnie I nie epatowali wyuzdanym perwersyjnym image to by ludzie patrzyli na to też inaczej... Nasz rząd i tak jest dla nich bardzo tolerancyjna za dobry i to wykorzystują...
wesoly romek.
rok temu
- Tresowanie spoleczenstwa jak stada oslow-metodą kija i marchewki. babe POrabalo - Ok, to może uwolnijmy się od uni. Jeżeli oni chcą wic sie w polityke dyktatora, decydowac za kazdy kraj, to nie ma mowy o uni, ale o jakims eurolandzie. Polska to nie prowincja Uni. Ile mamy znosic za te ichpomoce? Poza tym Polska wnosi wiele do uni choć nie jest to w walucie. Robią sobie z nas rynek zbytu i taniej siły roboczej - druga Afrykę. Dlaczego w Afryce nie dochodzi do rozwoju pomimo wielomiliardowej pomocy, darowizn? Bo zamiast wędki dają im rybę. Polske tez tak próboja skroić.
bEsqJiRf
duda
rok temu
Jurora chora kobieta !!! - kolejne kłamstwo antypolskich mediów. takich stref nie ma i nigdy nie było. PO SLD PSL ... okłamuje unijne instytujce chcąc wprowadzić w Polsce dyktaturę obalając demokratycznie wybrany rząd Prawa i Sprawiedliwości - szukają drzazgi w oku , a u siebie nie widzą BELKI !!!
IUY
rok temu
Ale się wzruszyłem bełkotem z UE. Normalnie, TAK się wzruszyłem. Porządek musi być - o tym mówi prezydent Duda. Dlatego kręgi promujące bałagan się denerwują. Mogą nam zabrać wszystko ale honoru nigdy nam nie odbiorą. Kim byśmy byli jak dali byśmy się sprzedać za mamonę. Tuskowatymi nierządami PO i PSL.!!!! - Prezydent Andrzej Duda i cały rząd zjednoczonej prawicy to inna jakość - Bóg - Honor - Ojczyzna !!! Damy Radę !!!
...
Następna strona