Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lgbt
15.06.2020 14:34

Strefy wolne od LGBT. Niedługo mogą być również wolne od unijnych pieniędzy

Unia Europejska stawia sprawę jasno: regiony, które ustanowiły na swoim terenie "strefy wolne od LGBT", mogą stracić unijne fundusze. Takie stanowisko prezentuje unijna komisarz Vera Jourova. Krytykuje ona również prezydenta Andrzeja Dudę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EASTNEWS)
Regiony, które określiły się jako "strefy wolne od LGBT" mogą stracić unijne fundusze

O sprawie pisze RMF FM, które dotarło do samej komisarz ds. praworządności.

Jourova wskazała nawet 5 regionów południowo-wschodniej Polski, które na wprowadzenie takich stref się zdecydowało. Nie padają jednak nazwy konkretnych miast, gmin czy powiatów.

Zdaniem komisarz jest to oburzające i - jak przyznała - "nie może uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się w Unii Europejskiej".

Obejrzyj: Magdalena Adamowicz po decyzji Andrzeja Dudy. "Można chronić rodzinę i osoby LGBT"

- Nie możemy finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości takie jak równość obywateli, co jest zapisane nie tylko w unijnym prawie, ale i w polskiej konstytucji - powiedziała Vera Jourova, cytowana przez RMF.

Urzędniczka odniosła się również do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który w weekend powiedział, że "LGBT jest gorsze niż komunizm". Cytat ten lotem błyskawicy obiegł światowe media. Jourova przyznała, że jest zażenowana tymi słowami i zapowiedziała, że Unia będzie sprawdzać respektowanie praw mniejszości przez państwa członkowskie.

W podobnym tonie wypowiadali się również członkowie sztabu wyborczego prezydenta.

Przypomnijmy, że ostatnie dni w debacie publicznej skupiły się przede wszystkim wokół kwestii światopoglądowych. Prezydent Andrzej Duda i jego obóz polityczny podkreślają, że LGBT to "ideologia, która zagraża polskim rodzinom".

Wyrazem poparcia dla "polskich rodzin" miało być podpisanie przez Andrzeja Dudę "Karty Rodziny". Obecnie urzędujący prezydent zobowiązał się w niej do ochrony oraz wspierania polskich rodzin.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-06-2020

ZwinyKościołaAteistkaBrawo Pani Jourova. Ktoś wreszcie powinien zająć się tym ciemnogrodem. Duda powinien przepraszać na kolanach.

16-06-2020

AzovNiech sobie te fundusze wsadza tam gdzie swiatlo nie dochodzi. Niech sie zajma dyskryminacja Polakow we Francji i tam fundusze zabieraja.

16-06-2020

DorotaWiększość komentarzy na forum świadczy o tym że wypowiadają się osoby ze stref wolnych od rozumu!!! Żenada

Rozwiń komentarze (706)