Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Coca-Cola ukarana za wsparcie LGBT. Koncern mówi o wartościach

27
Podziel się

Coca-Cola została na Węgrzech ukarana grzywną za kampanię #loveislove. Według urzędników reklamy szkodziły rozwojowi dzieci i młodzieży. Sam koncern przekonuje, że celem kampanii było promowanie równości.

Coca-Cola podpadła premierowi Węgier.
Coca-Cola podpadła premierowi Węgier. (PAP/EPA, EPA/MIGUEL GUTIERREZ)
bEizCeut

500 tys. węgierskich forintów grzywny ma zapłacić Coca-Cola za kampanię z plakatami uśmiechniętych par tej samej płci z popularnym napojem tęczowym i podpisem: "Miłość to miłość. Zero cukru, zero przesądów" - podaje Polska Agencja Prasowa, powołująca się na węgierską prasę.

To decyzja urzędu komitatu peszteńskiego, który prócz kary pieniężnej zobowiązał amerykański koncern do tego, aby "w przyszłości nie zamieszczał reklam szkodzących rozwojowi dzieci i młodzieży" - poinformował dziennik "Magyar Hirlap", powołując się na portal Index.hu.

Co na to Coca-Cola? Węgierski oddział koncernu podkreślił, że celem kampanii było przekazanie wartości, które koncern od dawna wyznaje, iż "wszyscy jesteśmy równi niezależnie od narodowości, wyznania, płci, wieku, pochodzenia etnicznego, języka, którym mówimy, hobby i poglądów" - relacjonuje PAP.

bEizCeuv

Przypomnijmy, że kampania "Miłość to miłość" wspierająca środowiska LGBT wywołała burzę na Węgrzech parę miesięcy temu, kiedy na przestankach autobusowych, w metrze i na banerach w całym Budapeszcie pojawiły się promujące akcje plakaty.

Kampania w szczególności wywołała furię posłów nacjonalistycznej partii Viktora Orbana - Fidesz, która postuluje zakaz małżeństw osób tej samej płci. W niedzielę Istvan Boldog wezwał do bojkotu Coca-Coli.

bEizCeuB

W sieci zaś pojawiła się petycja do operatora transportu publicznego Budapesztu i władz miasta o jak najszybsze usunięcie plakatów – o czym pisał wcześnej Forsal. "Reklamowana na plakatach homoseksualna treść zagraża moralności publicznej - stosunki homoseksualne są bowiem sprzeczne z naturalnym prawem moralnym - a także rodzinie jako fundamentowi przetrwania narodu" – postulują oburzeni przeciwnicy LGBT.

Koncern wydał wówczas oświadczenie, w którym odpowiada protestującym, że "zarówno osoby hetero- jak i homoseksualne mają prawo kochać tego, kogo chcą, i w taki sposób, jaki chcą" .

bEizCeuC

"W naszych reklamach, postach i komunikatach wyrażamy nasze zasady, a więc także wiarę w równość ludzi" - podkreśliła Coca-Cola.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEizCeuW
KOMENTARZE
(27)
Dante
2 lata temu
Kobieta + Mężczyzna = Rodzina
Ciemny prawak
2 lata temu
Dobrze zrobili, jeszcze dziecko wypije taką colę i zostanie gejem. Horror.
MeG
2 lata temu
6 tysięcy, Coca Cola może już szykować się na bankructwo!
bEizCeuX
Turban
2 lata temu
Brawo Coca-Cola! Walczcie z faszyzmem.
Konrad
2 lata temu
Wszyscy normalni powinni po prostu świadomie robić zakupy i rezygnować z produktów firm, które promują wynaturzenia. Grzecznie i bez gó...burzy.
...
Następna strona