Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Coca-Cola ukarana za wsparcie LGBT. Koncern mówi o wartościach

Coca-Cola została na Węgrzech ukarana grzywną za kampanię #loveislove. Według urzędników reklamy szkodziły rozwojowi dzieci i młodzieży. Sam koncern przekonuje, że celem kampanii było promowanie równości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Coca-Cola podpadła premierowi Węgier. (Fot: EPA/MIGUEL GUTIERREZ)

500 tys. węgierskich forintów grzywny ma zapłacić Coca-Cola za kampanię z plakatami uśmiechniętych par tej samej płci z popularnym napojem tęczowym i podpisem: "Miłość to miłość. Zero cukru, zero przesądów" - podaje Polska Agencja Prasowa, powołująca się na węgierską prasę.

To decyzja urzędu komitatu peszteńskiego, który prócz kary pieniężnej zobowiązał amerykański koncern do tego, aby "w przyszłości nie zamieszczał reklam szkodzących rozwojowi dzieci i młodzieży" - poinformował dziennik "Magyar Hirlap", powołując się na portal Index.hu.

Co na to Coca-Cola? Węgierski oddział koncernu podkreślił, że celem kampanii było przekazanie wartości, które koncern od dawna wyznaje, iż "wszyscy jesteśmy równi niezależnie od narodowości, wyznania, płci, wieku, pochodzenia etnicznego, języka, którym mówimy, hobby i poglądów" - relacjonuje PAP.

Przypomnijmy, że kampania "Miłość to miłość" wspierająca środowiska LGBT wywołała burzę na Węgrzech parę miesięcy temu, kiedy na przestankach autobusowych, w metrze i na banerach w całym Budapeszcie pojawiły się promujące akcje plakaty.

Kampania w szczególności wywołała furię posłów nacjonalistycznej partii Viktora Orbana - Fidesz, która postuluje zakaz małżeństw osób tej samej płci. W niedzielę Istvan Boldog wezwał do bojkotu Coca-Coli.

Coca-Cola podpadła premierowi Węgier.
Coca-Cola wsparła LGBT. Węgierski poseł nawołuje do bojkotu

W sieci zaś pojawiła się petycja do operatora transportu publicznego Budapesztu i władz miasta o jak najszybsze usunięcie plakatów – o czym pisał wcześnej Forsal. "Reklamowana na plakatach homoseksualna treść zagraża moralności publicznej - stosunki homoseksualne są bowiem sprzeczne z naturalnym prawem moralnym - a także rodzinie jako fundamentowi przetrwania narodu" – postulują oburzeni przeciwnicy LGBT.

Koncern wydał wówczas oświadczenie, w którym odpowiada protestującym, że "zarówno osoby hetero- jak i homoseksualne mają prawo kochać tego, kogo chcą, i w taki sposób, jaki chcą" .

"W naszych reklamach, postach i komunikatach wyrażamy nasze zasady, a więc także wiarę w równość ludzi" - podkreśliła Coca-Cola.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-10-2019

BrawoBrawo orban !!

15-10-2019

NormalnaBrawo bratanki,tak trzymać.

15-10-2019

DediKorporacje nie są od szerzenia ideologii, powinno to być prawnie zakazane. Jak są tacy mądrzy to dlaczego tego samej akcji nie zrobią w Arabii … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (27)