Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Stasiak
|

Gigantyczne straty Polski. Zaskakujący raport o LGBT

88
Podziel się:

Do ciekawych wniosków doszli badacze z organizacji Open For Business. Ich zdaniem Polska każdego roku może tracić nawet 9,5 mld zł rocznie z powodu dyskryminacji społeczności LGBT+. Wśród powodów wymienia się między innymi odpływ wykwalifikowanej kadry za granicę.

Gigantyczne straty Polski. Zaskakujący raport o LGBT
Ile kosztuje Polskę dyskryminacja osób LGBT+? (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bEDRsMBN

Raport wskazuje jasno - emancypacja osób LGBT+ może zwiększyć stabilność ekonomiczną w krajach, które do tej pory traktowały je po macoszemu. I odwrotnie - ich dyskryminacja pociąga za sobą koszty społeczne i finansowe. Czy to sygnał dla Polski?

Głównymi czynnikami, które mogą wpływać na generowanie strat, są zniechęceni inwestorzy z zagranicy i mniejszy napływ talentów do kraju - podaje Deutsche Welle.

Dyskryminowane osoby mają się także borykać z niższymi zarobkami, co z kolei przekłada się na mniejszą krajową produktywność. Tylko ten aspekt według badaczy może to kosztować rodzimą gospodarkę nawet 4,4 mld zł rocznie.

bEDRsMBP

Open For Business szacuje, że wykluczanie społeczności LGBT+ kosztuje Polskę, Węgry, Ukrainę i Rumunię ponad 7,1 mld euro rocznie. Nad Wisłą dyskryminacja ma generować nawet 9,5 mld zł, czyli aż 0,43 proc. PKB.

Wysoko wykwalifikowane kadry pracowników mają od nas uciekać z Polski do bardziej otwartych i tolerancyjnych społeczeństw - głównie do Niemiec, Szwajcarii czy Holandii. To z kolei przyczynia się do spadku konkurencyjności i innowacyjności regionu.

Jak wskazuje raport, mowa o pracownikach reprezentujących zawody przyszłości, zawodach przyszłości, wśród nich m.in. informatykę, nauki ścisłe czy finansowość.

bEDRsMBV
Zobacz także: Rzeszów "strefą wolną od LGBT"? Co zrobi Marcin Warchoł, jeśli wygra? Jest odpowiedź
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDRsMCq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(88)
Wujek
3 miesiące temu
Z powodu "dyskryminacji" polegającej na braku upaństwowienia związków wyjeżdżają niektórzy absolwenci studiów. Cóż mogę im powiedzieć... z Bogiem!
kajataprawdz
4 miesiące temu
Nie słyszałam, że wśród osób-reprezentantów takich zawodów, jak: informatycy, fizycy, matematycy czy ekonomiści przeważają osoby lgbtq. I to one uciekają z Polski przed prześladowaniami. No i te straty z tego powodu, wyliczane w mld złotych. Szok poznawczy.
Mati
5 miesięcy temu
To prawda, wyjechaliśmy w tym roku po studiach mojego partnera. Do Niemiec. Moja koleżanka lekarka również w tamtym miesiącu wyprowadziła się do Niemiec z dziewczyną 😊 wiele osób pyta na czym polega dyskryminacja osób LGBT w Polsce... to oczywiste, bez związków partnerskich nie ma przywilejów z nimi związanych. Poza tym tutaj nie czuję na sobie wzroku innych i krzywych min jak ubiorę ogrodniczki. Małe rzeczy, a zmieniają całe życie.
bEDRsMCr
wciwwdow
5 miesięcy temu
jaka "dyskryminacja" pytam się? Jest jakieś prawo, które w PL ich dyskryminuje - to znaczy mają mniejsze prawa niż wszyscy inni? "Dyskryminacja" to taka mowa trawa. Oznacza w praktyce to co ktoś chce żeby oznaczała. A tu konkretnie chodzi o naciski żeby było tak jak lobby chce. Zresztą ilu ludzi ten "problem" dotyczy? Tych kilkuset aktywistów co przewijają się na każdej demonstracji?
Janek
5 miesięcy temu
żeby nie dopuścić do takich sytuacji przy przyjęciu na jakiekolwiek studia powinna być brana pod uwagę opinia moralna wystawiana przez proboszcza parafii o kandydacie, a także informacja psychologa o jego preferencjach seksualnych .
...
Następna strona